Facebook Pixel

Зеленський вліз у продаж «Мотор Січі»: реакція прем'єра, РНБО та АМКУ

В Апараті Ради національної безпеки та оборони (РНБО) заявили, що вживають усіх заходів для того, щоб забезпечити національні інтереси України в питанні розвитку стратегічних підприємств, і для того, щоб українські оборонні технології не передали іншій державі.

Так секретар РНБО Олексій Данилов відреагував на слова президента Володимира Зеленського, який напередодні закликав прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Службу безпеки та РНБО проаналізувати продаж контрольного пакета акцій «Мотор Січі» компанії Skyrizon і групі DCH бізнесмена Олександра Ярославського. Глава держави також заявив, що потрібно оцінити, як угода вплине на економічну безпеку країни, й вжити заходів для захисту економічних інтересів України.

У РНБО заявили, що «Мотор Січ» має стратегічне значення, а українські технології та розробки в галузі авіабудування складають невіддільне інтелектуальне надбання країни.

За словами Данилова, пріоритетом держави щодо «Мотор Січі» є розвиток підприємства як базового для виконання державного оборонного замовлення з виробництва сучасних двигунів.

Quote«З метою забезпечення національних інтересів у сфері виробництва авіаційних двигунів Радою національної безпеки та оборони України було ухвалено відповідне рішення «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів держави у сфері виробництва авіаційних двигунів», яким визначено конкретні завдання Кабміну та інших державних органів», — заявив Данилов.

Шмигаль зі свого боку зазначив, що питання продажу «Мотор Січі» компанії Skyrizon (минулого року вона придбала 50% акцій) є питанням геополітичним і, найімовірніше, вирішуватиметься в суді. Про це прем'єр-міністр сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Тут насправді питання у площині третейських судових спорів, коли рішення повинні приймати не політики, а неупереджені інституції, які існують для цього в усьому світі. Питання дійсно складне і лежить у розрізі геополітики, тому вирішуватиметься в судовому порядку. Питання можна розв'язати шляхом переговорів між державою, нинішнім і потенційним інвесторами».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль також додав, що Україна поки не веде міжнародних переговорів щодо продажу підприємства.

Антимонопольний комітет України наразі розглядає чотири справи щодо купівлі контролю над «Мотор Січчю». Там розслідується вплив заявлених транзакцій на стан конкуренції, зокрема, на ринках авіаційних двигунів для літаків і вертольотів, їхнього технічного обслуговування та ремонту, заявили у відомстві агентству «Інтерфакс-Україна».

Контекст. На початку червня 2019 року АМКУ отримав спільну заявку «Укроборонпрому» і китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю над підприємством.

Китайська сторона 30 серпня минулого року заявила, що не втручається в угоду між підприємством «Мотор Січ» і китайськими компаніями.

ЗМІ 5 листопада 2019 року повідомляли, що неофіційний радник президента США Дональда Трампа Ерік Прінс веде переговори про купівлю українського виробника двигунів для авіатехніки «Мотор Січ». Мета переговорів — перешкодити Китаю взяти підприємство під свій контроль.

Напередодні стало відомо, що дочірня компанія Beijing Skyrizon і DCH Group, що належить бізнесменові Олександру Ярославському, і афілійовані з нею компанії подали заяву до Антимонопольного комітету про купівлю акцій підприємства «Мотор Січ».

Подякувати 🎉