Facebook Pixel

J.P. Morgan, Pala Assets і ФОП Сазонов програли Приватбанку

Учора, 22 лютого, Господарський суд Києва відмовив компаніям J.P. Morgan і Pala Assets (бенефіціаром якої є росіянин) в їхніх позовах проти Приватбанку, повідомив прессекретар банку Олег Серга.

Quote«Сьогоднішнє рішення свідчить про важливість продовження боротьби Приватбанку за справедливість, верховенство права та законні інтереси держави», — написав він.

Інвесткомпанії разом із британською Shakoor Capital вимагали визнати недійсним придбання акцій (bail-in) Приватбанку компанією UK SPV у процесі націоналізації .

У цій самій справі український ФОП Дмитро Сазонов отримав відмову в клопотанні витребувати в Банку Англії документи, пов’язані з націоналізацією Приватбанку.

Нагадаємо: Shakoor Capital Limited, J.P. Morgan Securities plc і UBS AG, а також Pala Assets Holdings Limited і український ФОП Сазонов Д.В. виступали в інтересах колишніх власників Приватбанку. За даними ЗМІ, Pala Assets Holdings Limited контролюється громадянином країни-агресора Владіміром Йоріхом, а ФОП Дмитро Сазонов є фігурантом скандальних «плівок Тупицького».

У своєму позові власники акцій вимагали визнати недійсним договір про придбання акцій, укладений між Приватбанком і UK SPV 20 грудня 2016 року. Жоден із позивачів не був стороною цього договору. Зобов’язання Приватбанку перед UK SPV було обміняно на акції додаткової емісії банку під час виведення банку з ринку за участю держави через процедуру «бейл-ін».

Контекст. Спрощено bail-in – операція, коли держава не інвестує в неплатоспроможний банк, а конвертує кошти власників банку і пов’язаних із ними осіб у капітал банку для закриття «дірки». У випадку з Приватбанком цей захід суттєво зменшив вартість врегулювання проблем банку для держави — на суму майже 29 млрд грн.

Процедура «бейл-ін» становила важливу частину заходів, вжитих державою для націоналізації «Привату», а її законність була визнана Банком Англії й підтверджена рішенням Лондонського міжнародного арбітражного суду у 2021 році. Проте ані рішення Банку Англії, ані арбітражні рішення не стали перешкодою для ініціювання судової справи власниками акцій в українському суді.

Раніше Верховний Суд України 15 лютого ухвалив історичне рішення в справі за позовом Олександра Дубілета, яке робить неможливим повернення націоналізованого у 2016 році Приватбанку його колишнім власникам за так званим «антиколомойським законом».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉