Facebook Pixel

ПриватБанк та СК Універсальна страхуватимуть агробізнес, загальний обсяг фінансування — понад 570 млн грн

Приватбанк та СК Універсальна страхуватимуть агробізнес, загальний обсяг фінансування — понад 570 млн грн

Приватбанк та СК Універсальна страхуватимуть агробізнес, загальний обсяг фінансування — понад 570 млн грн

ПриватБанк, страхова компанія UNIVERSALNA та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) об’єдналися для запуску програми підтримки мікро-, малого та середнього агробізнесу. Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Програма дозволить надати агросектору близько 572 млн. грн додаткового фінансування протягом сезону 2023 року, використовуючи страхування майбутнього врожаю як інструмент зниження кредитного ризику.

Метою програми є розширення доступу до фінансування для українських фермерів та аграрних компаній шляхом зниження кредитного ризику банку. Українські аграрії зможуть отримати пільгові банківські кредити від ПриватБанку під гарантії страхування майбутнього врожаю від страхової компанії UNIVERSALNA. USAID надасть грантове фінансування для оплати страхування врожаю. Очікується, що нова програма дозволить дофінансувати близько 220 клієнтів з числа малих сільськогосподарських виробників із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн. Фермери також отримають переваги від мінімізації ризиків завдяки страхуванню врожаю.

Quote«Новий механізм фінансування забезпечить аграріїв обіговими коштами, яких їм дуже не вистачає для продовження та розширення діяльності в умовах війни. Ми також очікуємо, що цe сприятиме збільшенню числа інновацій у фінансових послугах та інструментах для ММСП. Ми вважаємо, що цей пілотний проєкт має великий потенціал для масштабування за рахунок страхування майбутнього врожаю», — зазначив керівник Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» Роберт Бонд.

Як повідомили у ПриватБанку, агросектор критично важливий для України в період воєнного стану, тому банк від початку війни збільшив обсяги фінансування аграріїв майже в 4 рази і продовжує активне кредитування агросектору, передусім малих підприємств, та підтримує програми щодо пільгового фінансування галузі.

Quote«Сьогодні важливим фактором є те, наскільки швидко фермери можуть отримати фінансування, тому ПриватБанк постійно вдосконалює таймінги кредитних процедур та умови отримання кредитів. Майже всі кредитні пропозиції ПриватБанку можна отримати із компенсаціями відсотків від держави чи за іншими програмами», — відзначив член правління ПриватБанку з питань МСБ Євген Заіграєв.
Quote«Страхування врожаю дедалі стає все більш розповсюдженою умовою серед банківських установ для кредитування фермерів. На сьогодні в рамках програми USAID планується декілька страхових продуктів: на період перезимівлі до вегетації, від весняної вегетації до збирання врожаю та комплексний продукт, що включатиме ці два періоди», — зазначив заступник голови Правління страхової компанії UNIVERSALNA Андрій Дубей.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉