Facebook Pixel

Припинення війни в Нагірному Карабаху й масові протести: що відбувається у Вірменії

Після підписання угоди щодо припинення бойових дій у Нагірному Карабаху між прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, президентами Росії Володимиром Путіним і Азербайджану Ільхамом Алієвим з півночі 10 листопада у Вірменії спалахнули протести.

Угода про припинення війни в Нагірному Карабаху

За словами Пашиняна, угоду уклали після неодноразових прохань вірменських військових, передає агентство «Інтерфакс».

Quote«Я прийняв рішення після того, коли армія тривалий час стверджувала про необхідність такого кроку. Армія говорила, що треба зупинитися, є певні проблеми, для вирішення яких або не видно перспектив, або ресурси для їх вирішення вичерпані, і маємо проблеми. Ми опинилися в ситуації, коли альтернативи підписанню угоди не існувало», — заявив він.

Водночас президент країни Армен Саркісян обурився з приводу того, що угода щодо припинення війни була підписана без консультацій з ним і зазначив, що дізнався про це з преси, передає «Радіо Азатутюн».

Варто відзначити, що за умовами угоди, Вірменія до 1 грудня має віддати Азербайджану території, які вона захопила в 1990-і роки, а в Нагірний Карабах введуть російські миротворчі сили.

Депутат від партії «Процвітаюча Вірменія» Наїра Заграбян заявила, що влада готує законопроєкт про дератифікацію угоди щодо Нагірного Карабаху, передає Forbes.kz.

При цьому видання ТАСС пише, що за станом на ранок 10 листопада в Нагірний Карабах вилетіли вже 10 літаків із російськими миротворцями на борту, перші літаки туди вже прибули.

Протести в Вірменії

Жителі країни неоднозначно відреагували на підписання угоди. Протестувальники вийшли на центральну площу столиці країни — Єревана. Неподалік будинків уряду і парламенту Вірменії вони вигукували різні лайки, передає агентство «РБК».

Пізніше протестувальники увірвалися в будівлі уряду і парламенту. Вони пішли в резиденцію прем'єра, звідки потім щезли комп'ютер, годинник, парфумерія, водійські права та інші речі, повідомив Пашинян на своїй сторінці в Facebook.

Ба більше, учасники протесту навіть побили спікера парламенту Вірменії Арарата Мірзояна, його вже прооперували.

Сьогодні вранці протестувальники вимагали анулювати угоду і дали депутатам дві години, щоб з'явитися в парламент і скликати позачергове засідання, передає «Радіо Азатутюн».

Контекст. Міноборони Азербайджану заявило, що збройні сили Вірменії вранці 27 вересня обстріляли позиції азербайджанської армії «уздовж всієї лінії фронту», а також прикордонні населені пункти.

Подякувати 🎉