Телекомунікаційна компанія Vodafone протягом 9 місяців 2024 року інвестувала понад 3,4 млрд грн в українську економіку, а за час повномасштабної війни — 12,66 млрд грн. Водночас прибуток компанії впав на 23%.
Про це йдеться в пресрелізі, який отримав .
Основні фінансові показники Vodafone за 2024 рік
Як зазначила пресслужба, за результатами 3-х кварталів виторг Vodafone перевищив 18 млрд грн, показник OIBDA — понад 9,5 млрд грн, а маржа OIBDA – 52.9%.
За словами компанії, її чистий прибуток становить 2,9 млрд грн, що на 23% менше, ніж минулого року. Vodafone зазначив, що зниження обумовлене коливанням валютного курсу. Середній дохід на одного користувача (ARPU) у 3-му кварталі 2024 року склав 122,4 грн на місяць.
Як йдеться у пресрелізі, основними факторами зростання стали збільшення кількості користувачів послуги мобільної мережі, збільшення кількості клієнтів фіксованого інтернету. Остання наразі має до 270 тис. клієнтів, що на 16% перевищує показники 3-го кварталу 2023-го.
Обсяг інвестицій Vodafone у 2024 році
Vodafone зазначив, що протягом 9 місяців 2024 року інвестував 3,4 млрд грн в економіку України, а за час повномасштабної війни з рф — 12,66 млрд грн.
Пріоритетні напрямки:
- відновлення та підтримка мережі;
- енергостійкість об'єктів мобільного зв'язку;
- розширення ємності мережі мобільного зв'язку;
- будівництво мереж фіксованого доступу до інтернету на базі технології GPON.
За словами компанії. на сьогодні до мережі енергоефективного інтернету підключено вже понад 8 тис. багатоквартирних будинків у 16 містах України.
«Протягом останніх трьох років Vodafone інвестував 670 млн грн у розвиток фіксованої мережі. За цей час компанія в 10 разів збільшила покриття мережі GPON», — йдеться у повідомлені.
Оператор активно будує нові зони:
- у Києві,
- Одесі,
- Дніпрі,
- Харкові,
- Львові,
- Запоріжжі,
- Миколаєві,
- Івано-Франківську.
Також у серпні 2024-го будівництво стартувало:
- в Полтаві,
- Чернігові,
- Житомирі,
- Луцьку,
- Рівному,
- Тернополі.
Vodafone зазначив, що продовжує розвивати послуги на базі власної IoT-мережі, яка забезпечує зв’язок навіть у важкодоступних місць. Зокрема, у серпні 2024 року телекомунікаційна компанія підписала з Київтеплокомуненерго договір про встановлення у столиці лічильників з підтримкою NB-IoT.
За словами пресслужби, у серпні цього року Vodafone запустив тарифи, які діють і в Європі. Так, у рамках концепції «Роумінг як вдома» оператор пропонує українцям користуватися своїм домашнім тарифом у 28 країнах Європи без додаткових доплат або підключення послуг.
Клієнтська база Vodafone у 2024 році
Як зазначила компанія, її клієнтська база залишається стабільною у порівнянні з попереднім кварталом і складає 15,9 млн користувачів. Однак оператор збільшив кількість клієнтів порівняно з 2023 роком.
«Vodafone вдалося збільшити кількість клієнтів мобільного зв'язку у порівнянні з 3-м кварталом минулого року, станом на 30 вересня 2024 року зв'язком Vodafone користувались на 4,7% більше, ніж за результатами 3-го кварталу минулого року», — повідомила компанія.
Також оператор наростив кількість як приватних абонентів, так і клієнтів у корпоративному сегменті.