Президент Аргентини опинився в центрі скандалу з криптою

Президент Аргентини опинився в центрі скандалу з кріптою

Згідно з даними дослідницької компанії Nansen, приблизно 86% криптотрейдерів, які зайняли позиції в мемкойні, схваленому президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм у п’ятницю, втратили гроші.

Збитки від токена під назвою Libra склали приблизно 251 мільйон доларів, тоді як меншість трейдерів, які отримали прибуток, загалом заробили 180 мільйонів доларів, йдеться у звіті фірми, що розбирає переможців і тих, хто програв від мемкойну, який став центром найбільшого скандалу, з яким зіткнувся президент-лібертаріанець після вступу на посаду більше року тому.

«Ми бачимо дуже відчутні докази в ланцюжку, які свідчать про те, що група «інсайдерів» в односторонньому порядку наживається на масах, які втягнулися», — написав Ніколай Сондергаард із «Нансена» у звіті, у якому проаналізовано понад 15 000 крипто-гаманців, прибутки чи збитки яких перевищували 1000 доларів.

Цей епізод також викликав занепокоєння щодо перспектив блокчейну Solana, основної мережі, яка містить токен Libra та десятки тисяч інших мемкойнів. Однойменний токен Solana впав приблизно на 20% з вечора п’ятниці до мінімуму у вівторок. Загальна вартість токенів, заблокованих на блокчейні, ключовий показник інтересу до проєктів, розміщених у мережі, впала з 12,1 мільярда доларів до 8,29 мільярда доларів, написав «Нансен», посилаючись на дані DefiLllama, «інвестори, ймовірно, спекулюють на майбутньому випуску та торгівлі мемкойнами».

Драма почалася пізно ввечері в п’ятницю, коли Мілей направив підписників на вебсайт, який нібито збирав гроші для малого бізнесу в Аргентині за допомогою криптотокена. За словами «Нансена», так звані снайпери, або торгові боти, які намагаються заробити на нових гарячих криптовалютах, почали торгувати, коли перший твіт Мілея викликав інтерес на ринку.

Проте прибутки, які підвищили ринкову вартість токена приблизно до 4,5 мільярда доларів, були швидкоплинними.

Гейден Девіс, генеральний директор Kelsier Ventures, яка допомогла запустити монету, пізніше відкинув Libra як просто мемкойн, «що різко контрастує з його початковим створенням як інструменту для економіки Аргентини», — написав дослідник «Нансена».

І оскільки в Аргентині поширилося занепокоєння, що обліковий запис президента в соцмережах було зламано або що він сам став жертвою криптошахраїв, Мілей видалив свій оригінальний пост на X приблизно через п’ять годин після його публікації. Він написав, що «не був у курсі деталей проєкту і, дізнавшись про це, я вирішив не продовжувати поширювати інформацію».

Проте до того моменту, коли Мілей видалив свій оригінальний пост на X, токен уже впав на 80% від свого піку, за словами «Нансена».

«Те, що почалося зі схвалення президента та оцінки в 4,5 мільярда доларів, швидко зіпсувалося, оскільки «інсайдери» забрали прибутки, роздрібна торгівля згоріла, а ключові спонсори віддалилися», — написали дослідники «Нансена». «Дані Onchain ясно показують, що кілька гаманців пішли з мільйонами, тоді як більшість трейдерів залишилися з великими збитками».

Нагадаємо, що Дональд Трамп обіцяв розпочати боротьбу з роздутою та неефективною федеральною владою в США, скоротити держвитрати та регулювання. Тоді президент Аргентини Хав'єр Мілей заявив, що його «зневага до держави нескінченна».

Читати на The Page