З 9 грудня мають бути усунені від роботи без збереження заробітної плати соціальні працівники та співробітники стратегічних державних підприємств, які не мають документа про щеплення хоча б однією дозою антиковидної вакцини, сертифікату або довідки про одужання від COVID-19.
Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, з цієї дати набирає чинності наказ №2393 від 1 листопада, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов'язково щеплюватися проти COVID-19.
Згідно з наказом, крім педагогів та працівників центральних та місцевих органів влади, обов'язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають працівники:
- підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
- установ та установ, що надають соціальні послуги, установ соціального захисту дітей, реабілітаційних установ;
- підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Зокрема, це підприємства «Укроборонпрому», «Укрзалізниці» та «Укрпошти», державні порти та вугільні підприємства, «Східний ГЗК», «Укргідроенерго», «Укренерго», «Укрнафта», «Центренерго», «Нафтогаз України», « Енергоатом» «Оператор ГТС України», «ОГХК» та інші.
«Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковидної вакцини, сертифікату чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть усунені від роботи без збереження заробітної плати», — зазначається у повідомленні.
Контроль за виконанням наказу про допущення до роботи лише тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства.
Відповідальність за порушення вказаної статті для керівника підприємства становить від 34 тисяч гривень.
«Якщо працівник ухиляється чи відмовляється від щеплення, то керівник має поінформувати його про правові наслідки таких дій та усунути його від виконання професійних обов'язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ чи розпорядження, яке обов'язково надають для ознайомлення особі, яку усувають», — зазначають у МОЗ.
Міністерство уточнює, що після того, як працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, він має бути допущений до роботи.
Як повідомлялося, своїм наказом від 7 жовтня Міністерство охорони здоров'я зробило обов'язковою вакцинацію проти COVID-19 для чиновників та працівників навчальних закладів. Відповідний наказ набув чинності через місяць, після чого співробітники, які відмовилися від вакцинації, повинні були бути усунені.