Facebook Pixel

Пожежа в Іспанії: перші жертви, 6 тисяч гектарів у вогні. Влада підозрює підпал

Пожежа в Іспанії. Фото: The Pigeon Express

Пожежа в Іспанії. Фото: The Pigeon Express

Лісова пожежа, що спалахнула 8 вересня в провінції Малага на півдні Іспанії, набрала обертів. Вогонь забрав життя одного рятувальника і змусив тисячі громадян залишити свої домівки. Влада підозрює, що пожежа сталася через підпал, пише Reuters.

Пожежі, що лютує в країні шостий день поспіль, сприяє поривчастий вітер і спека. До 300 вогнеборців, які борються зі стихійним лихом поблизу курортного міста Естепона, у вихідні приєдналися військові підрозділи. В неділю вони евакуювали жителів шести міст та сіл в регіоні Андалусії. Місцеве агентство лісових пожеж заявило, що з вогнем борються 365 пожежників, задіяний 41 літак і 25 транспортних засобів. Як повідомив Алехандро Гарсія з оперативного центру лісового пожежного управління, вогонь має «незвичайну силу» і поширюється в декількох напрямках.

Згідно з попередніми даними, отриманими з супутника Європейської комісії Copernicus, пожежа охопила вже понад 6 тис. гектарів. Станом на 9 вересня, горіла площа у 400 га.

Telegram Logo

Регіональна директорка із охорони навколишнього середовища Кармен Креспо заявила, що пожежа, як свідчать попередні дані, була розпочата навмисно. Наразі слідчі працюють над з'ясуванням більш докладної інформації.

Додатково. У серпні пожежа, яка розпочалася в іспанській провінції Авіла, знищила 10 тис. га лісу. Причиною став автомобіль, який загорівся через технічну проблему. Тоді з найближчих населених пунктів було евакуйовано близько тисячі людей.

У середині серпня в Іспанії почалася сильна спека. 16 серпня в країні був встановлений температурний рекорд – 47,7 градуса Цельсія.

Контекст. Минулого місяця пожежі почалися на півдні Європи. Вогонь охопив гектари лісу в Греції, Італії, Боснії й Герцеговині, а також у Хорватії. Вірогідна причина займання — аномально висока температура повітря.

Коментарі

Всі новини