Facebook Pixel

Бодрум, Анталія та Мармарис: лісові пожежі в Туреччині та евакуація українців

У Туреччині тривають лісні пожежі. Ба більше, вогонь досяг навіть декількох п'ятизіркових готелів у провінції Мугла, тому туристів тимчасово звідти евакуювали. Вогонь вдалося відвести від готелів, завдяки чому ніхто не постраждав.

На вечір 29 липня турецька влада взяла під контроль пожежі поруч із готелями в Анталії. Внаслідок пожеж у декількох регіонах постраждали 200 осіб та четверо померли. Вогонь зафіксували неподалік від популярних курортів Бодрум, Мармарис та Ічмелер.

Також через пожежі закрили дороги, а туристам радять залишатися в готелях, якщо вони не вилітають додому. Ба більше, через задимленість доріг деяких відпочивальників довелося везти спочатку катером до дороги, а потім уже автобусом до аеропорту, розповіла туристка Олеся Павлинська у ефірі «Громадського радіо».

Лісова пожежа в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Лісова пожежа в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Пожежа в турецькому місті Ічмелер. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Пожежа в турецькому місті Ічмелер. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Лісові пожежі в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Лісові пожежі в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Катастрофа в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Катастрофа в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Пожежі в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Пожежі в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська

Лісова пожежа в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська Thumb Пожежа в турецькому місті Ічмелер. Фото: Facebook / Олеся Павлинська Thumb Лісові пожежі в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська Thumb Катастрофа в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська Thumb Пожежі в Туреччині. Фото: Facebook / Олеся Павлинська Thumb

«Пожежу та дим ми помітили після обіду. Здавалося, все швидко загасили. Але потім усе розгорілося знову з іншого боку. Вогонь охопив дорогу, по якій ми мали їхати в аеропорт, адже сьогодні (29 липня) у нас плановий виліт. Отже, у Мармарис нас повезли катером, а звідти в аеропорт уже автобусом», — пояснила вона.

Карта пожеж у Туреччині. Фото: РБК

Карта пожеж у Туреччині. Фото: РБК

Гіди, за словами Павлинської, намагаються не сіяти паніку серед людей у зв'язку з неможливістю вивезти відразу всіх туристів.

На ситуацію в Туреччині відреагували у МЗС: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба дав доручення дипломатичному корпусу пропрацювати сценарій повернення українців додому, якщо ситуація з пожежами погіршиться.

Крім того, консульство України в Туреччині та консульство України в Анталії постійно контролюватимуть потреби громадян України. Поки що немає жодних свідчень про постраждалих українців.

У МЗС відзначили, що в разі виникнення загрози життю чи здоров'ю варто звернутися на гарячу лінію консульства України в Анталії за номером +90 554 169 96 60 або в посольство України в Туреччині за номерами +90 539 550 98 98, +90 312 442 15 93.

Для боротьби з лісними пожежами Україна відправить у Туреччину літак, заявив президент Володимир Зеленський.

Контекст. Лісова пожежа почалася в районі Аксекі і звідти поширилася на Манавгат через аномальну спеку. Згоріли сотні гектарів лісу, а полум'я поширилося до популярної туристичної провінції Анталія. Через сильний вітер вогонь перекинувся на прилеглі до міста лісопарки та сільськогосподарські угіддя.

За словами районного голови Аксекі, в районі вигоріли близько 80% житлових будинків і гектари лісу. На 29 липня внаслідок пожеж померли четверо людей, ще 200 осіб постраждали.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉