Facebook Pixel

Європа у вогні: лісові пожежі охопили Туреччину, Італію, Грецію та Боснію і Герцеговину

На півдні Європи тривають лісові пожежі. Вогонь охопив гектари лісу в Греції, Туреччині, Італії та Боснії й Герцеговині. У Туреччині внаслідок пожеж померли вісім осіб, сотні зазнали травм.

Однак причини пожеж у цих країнах виявилися різними. Якщо в Греції, Італії та Боснії причинами стали рекордно висока температура й сильний вітер, то в Туреччині відповідальність узяла на себе терористична організація «Діти вогню».

Пожежі в Туреччині

Пожежі в Туреччині почалися 28 липня. Вогонь поширився кількома районами країни й навіть підібрався до готелів у Бодрумі, Мармарисі та Анталії. На щастя, його вдалося локалізувати. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив про підозру, що пожежі були наслідком підпалів.

Згодом про свою причетність до лісових пожеж заявила організація «Діти вогню», що пов'язана з Робітничою партією Курдистану, яку в Туреччині визнали терористичною.

Турецька влада зазначила, що Робітнича партія Курдистану вже використовувала підпали як засіб політичної боротьби. Так, у жовтні 2020 року «Діти вогню» заявляли про свою відповідальність за підпал приблизно 400 гектарів лісу на території Туреччини на річницю висилки свого лідера із Сирії.

Першого підозрюваного в підпалі затримали 31 липня.

Пожежі в Італії

Не вщухають пожежі і в Італії. На Сицилії до боротьби з вогнем залучили 800 пожежників. На острові, а також у Калабрії та Апулії, що розташована на узбережжі Апеннінського півострова, для гасіння пожеж використовують літаки.

Особливо постраждало місто Катанія — вогонь повністю зруйнував декілька районів у його південній частині. Ба більше, 30 липня міський аеропорт був змушений тимчасово зупинити польоти.

У горах і на морських курортах пожежі вдалося ліквідувати, але десятки людей довелося евакуювати до Катанії.

Крім того, 31 липня почав проявляти активність вулкан Етна, біля підніжжя якого розташована Катанія.

Пожежі в Греції

У Греції зареєстрували 56 пожеж. Поширенню вогню сприяють рекордна спека — до 42 градусів за Цельсієм і сильний вітер. Через проблеми з диханням унаслідок пожеж до лікарень потрапили щонайменше 16 осіб.

Поблизу невеликого містечка Егіон зруйновано кілька будинків. Вранці 1 серпня пожежу вдалося локалізувати.

Тим часом температура повітря в країні й далі підвищується. У містах відкрили приміщення для людей, у яких вдома немає кондиціонерів.

Пожежі в Боснії і Герцеговині

У східній частині Боснії і Герцеговини також тривають пожежі. Вогонь загрожує місту Великий Столац, що поблизу Вишеграда. Крім того, вогонь загрожує рідкісному виду дерев — ялинам Панчича. Вони ростуть у найбільш важкодоступних місцях на дуже обмеженій території.

Однак місцева влада повідомила, що вогонь вдалося взяти під контроль.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉