Facebook Pixel

Компенсації та скасування туру: що робити з відпочинком під час пожеж у Туреччині

Подорожі

Пожежі в Туреччині: чи можливі компенсація і скасування туру. Що робити. Фото: pixabay

Пожежі в Туреччині: чи можливі компенсація і скасування туру. Що робити. Фото: pixabay

Лісні пожежі у Туреччині майже зіпсували відпочинок туристам у Мармарісі, Сіде, Бодрумі та Анталії. Зокрема, у п'ятизіркових готелях Titanik Bodrum та Lujo відпочивальників довелося евакуювати на човнах. Поки що невідомо, чи можуть туристи розраховувати на компенсації від турецької влади.

Туризм під час пожежі в Туреччині

Туризм під час пожежі в Туреччині

Керівник відділу продажів зазначив, що пожежі поблизу готелів удалося загасити, а туристів повернули до готелів, розповіла у коментарі The Page спеціалістка з туризму компанії «Фаетон Тревел» Алла Ткаченко.

Також ситуація стабілізувалася у регіоні Сіде, у повітрі залишився попіл, однак уже немає задушливого диму та чорних хмар.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Компенсації та виплати

Поки що від влади Туреччини немає офіційного розпорядження про стихію та надзвичайний стан, відтак страхові компанії не можуть виплатити будь-які компенсації.

Що робити туристам, які вже придбали тури до Туреччини

Під час відпочинку за туриста відповідає туроператор, під час пожеж туроператор або готель переселяли гостей в безпечне місце, зазначила Ткаченко.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Якщо є загроза життю чи здоров'ю туристів можуть переселити в інші готелі та регіони, в індивідуальному порядку туроператори можуть змінювати готель. Однак через те, що у Туреччині так і не оголосили надзвичайний стан, туроператори не мають можливості скасувати тур без штрафів або повернути оплату.

Зокрема, Ткаченко зазначила, що туристи в Анталії та Кемері не відчувають дискомфорту, однак у Мармарісі дим присутній, багато готелів без електоенергії працюють на генераторах.

Водночас у Туреччині вже зараз паралельно з гасінням пожеж йде активне відновлення після стихії. Тому ситуація може стабілізуватися вже найближчими тижнями.

Контекст. Лісова пожежа почалася в районі Аксекі і звідти поширилася на Манавгат через аномальну спеку. В Аксекі вигоріли близько 80% житлових будинків і гектари лісу. Станом на 29 липня внаслідок стихії померли четверо людей, ще 200 осіб постраждали.

Коментарі

Як пов'язані рекордний експорт зерна та ціни на хліб в Україні

Карта коронавірусу онлайн: які регіони в «червоній» і «зеленій» зонах

Автомобіль у кредит: які програми пропонують банки в Україні