Facebook Pixel

Повернення Ігоря Коломойського, поглинання клініки «Борис» та другий шанс для «євробляхерів»

Ігор Коломойський повернувся до України

Колишній співвласник Приватбанку вночі прилетів із Тель-Авіву, повідомив у своєму Telegram-каналі журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач, посилаючись на джерела. Пізніше сам олігарх підтвердив у коментарі виданню theБабель, що дійсно вже знаходиться в Україні. Чим буде займатися, Коломойський поки що не знає. До цього олігарх заявляв, що приїде тільки після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Він не був в Україні з червня 2017 року. На початку тижня в Україну повернувся бізнес-партнер олігарха Геннадій Боголюбов.

Клініка «Добробут» поглинає «Борис»

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Антимонопольний комітет дозволив медцентру «Добробут» купити київську клініку «Борис». Угода пройде через кіпрську компанію Satumco Limited глави інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепи і співвласника мережі магазинів «Люксоптика» Олега Калашникова. Сторони не розкривають суму угоди, однак, за оцінками учасників ринку, опитаними The Page, «Борис» обійдеться покупцям у понад $30 млн. За даними АМКУ, сукупна частка обох компаній (у «Добробуту» 12 клінік у столиці, а у «Бориса» 2) на ринку Києва за 2016-й, 2017-й і першу половину 2018 року не перевищує 35%. Однак відомство вказує на його високу конкурентність. Поки що послугами приватних клінік користується лише кожен десятий киянин, розповів The Page співзасновник та гендиректор клініки «Медіком». Однак потужних гравців, які б представляли весь спектр медпослуг, тільки чотири окрім вищезгаданих, ще клініка «Оберіг».

Суд позбавив Володимира Гройсмана права змінювати голову «Нафтогазу»

Постанова Кабміну №226 від 6 березня, яка наділяє збори акціонерів повноваженнями на обрання й звільнення голови та членів правління «Нафтогазу» без подання Наглядової ради, визнана протиправною та нечинною. Таке рішення, копію якого має «Економічна правда», ухвалив Окружний адмінсуд Києва. У 2016 році «Нафтогаз» було передано в управління Кабміну. У березні 2019-го уряд змінив статут компанії та надав акціонерам право призначати та звільняти голову та членів правління без подання Наглядової ради.

Приватбанк можуть повторно націоналізувати

Це можливо за умови, якщо суд поверне його колишнім власникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, заявила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова агентству Reuters. Після націоналізації держава вклала у банк 155 млрд грн. Але якщо його повернуть колишнім власникам, то ці гроші будуть вилучені з капіталу, і він знову стане неплатоспроможним. Це буде означати або ліквідацію банку, або його націоналізацію, пояснила Рожкова. Однак міжнародні інвестори вважають малоймовірною денаціоналізацію Приватбанку через великі ризики для країни. «Це буде настільки болючий сигнал (для інвесторів The Page), що навряд чи це станеться. Тоді можна буде забути про міжнародні фінансові інституції в Україні», сказав голова регіонального представництва IFC в Україні, Молдові та Білорусі Джейсон Пелмар.

Гендиректор «Укрбуду» вийшов на свободу

Шевченківський суд Києва визнав незаконним затримання генерального директора корпорації «Укрбуд» Олега Майбороди, якого два дні тому затримали детективи Національного антикорупційного бюро у рамках розслідування зловживань екс-командувача Нацгвардії Юрія Аллегрова під час обміну квартир для військовослужбовців. Суд вважає, що НАБУ перевищило повноваження під час затримання. Адвокати Майбороди готують заяву про злочин.

Рада надала другий шанс власникам нерозмитнених «євроблях»

Парламент продовжив ще на 90 днів введення штрафів для власників нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації. Такі зміни підтримали 236 народних депутатів. Закон, що набув чинності у листопаді минулого року, вводив штрафи за порушення (до 170 тис. грн) через 180 днів, тепер термін продовжено до 270 днів. Тобто штрафи за порушення митного режиму накладатимуться з 24 серпня 2019 року.


  • Поряд з нами:

ЄС не заблокує «Північний потік

Незважаючи на нову газову директиву, Єврокомісія не зможе заблокувати проект, упевнена канцлер Німеччини Ангела Меркель. За її словами, зараз основні суперечки навколо «Північного потоку 2» пов’язані з Україною, але країна повинна залишитися транзитером. Це питання німецький канцлер готова обговорити з Володимиром Зеленським після його вступу на посаду президента. Поставки газу через «Північний потік 2» за планом повинні початися у січні 2020 року, але, швидше за все, цього не станеться. Удар по головному експортному проекту російської компанії можуть завдати нові санкції США.

А сьогодні еко-активісти руху Climate Justice Greifswald залізли у німецький газопровід, протестуючи проти «Північного потоку 2». Вони зайняли будівельний майданчик Eugal у Німеччині європейське відгалуженне газопроводу «Північний потік 2». П’ять чоловік залізли у відкриту трубу газопроводу довжиною 1,5 км. Будівництво зупинили, щоб у активістів не закінчився кисень.

Рейтинг найбільших компаній світу очолили китайці. Українці не потрапили до нього

Журнал Forbes опублікував свіжий рейтинг найкрупніших компаній світу Forbes Global 2000. Перше місце зайняв найбільший китайський промисловий та комерційний банк Industrial and Commercial Bank of China, який входить у «Велику четвірку» державних банків країни. ICBC контролює 1⁄5 частину фінансового сектору Китаю, а його акції належать уряду. За показниками ринкової капіталізації, у 2017 році він став найбільшим банком у світі.


Цитата дня:

Мільярдер, основний власник компанії Ferrexpo та її CEO Костянтин Жеваго на інвестиційній конференції Game of Thrones, організованій компанією Concorde Capital:

Quote«Я разом з партнерами вклав в українські активи три мільярди доларів. А сьогодні вони оцінюються у півтора мільярди доларів. Якби ми вклали ці гроші в Румунії чи в Угорщині, то у нас було б уже шість і навіть дев’ять мільярдів доларів».
Подякувати 🎉