Facebook Pixel

Повернення 30 тисяч військовим. Рада проголосувала законопроєкт

10 квітня 2023 року Рада 277-ма голосами ухвалила в цілому законопроєкт № 8312 «щодо вдосконалення правового регулювання питань, пов'язаних зі здійсненням заходів правового режиму воєнного стану», який повертає виплату 30 тис. грн українським військовим, які перебувають поза місцями бойових дій.

Депутати дійсно проголосували за поправку щодо повернення виплат 30 тис. грн військовим. Однак вона є не настільки однозначною. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, депутати підтримали правку № 48 у законопроєкт № 8312 щодо регулювання окремих аспектів здійснення заходів примусового відчуження майна під час дії правового режиму воєнного стану. Але варто звернути увагу на саму правку.

Quote«Якщо коротко, вона повертає надбавку захисникам завдяки заощадженню на скороченні зарплат держслужбовців і менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат)», — наголосив нардеп.

І тут головне, щоб повернення надбавок спрацювало:

  • найімовірніше, потрібно змінювати бюджет;
  • обмеження на зарплати до 10 мінзарплат — це замала економія. Навіть на 2% запланованих видатків не вистачить.

Железняк нагадав, що на виплати військовим Україна витрачала 2,7 млрд грн на день.

Quote«Тому б я поки що не так однозначно стверджував, що повернули. Наразі правильно буде: «Грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ/ДП обмежили до десяти розмірів мінімальної заробітної плати», — зазначив нардеп.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉