Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Скорочення армійських зарплат дало свої плоди»: у мережі обговорюють зменшення доплат військовим

Зменшення зарплат військових у 2023 році: що думають українці | The Page. Скрін з офіційного сайту ТрО

Зменшення зарплат військових у 2023 році: що думають українці | The Page. Скрін з офіційного сайту ТрО

Днями у мережах з’явилися численні реакції військових, громадських діячів та політиків з приводу зменшення винагороди для українських військових. Про зміну у винагороді наших захисників оголошували ще у січні, але на початку березня вони отримали першу зменшену зарплату, та питання постало знову. Також у контексті цього питання користувачі мереж звернули увагу на зарплати посадовців та депутатів.

Чому скоротили зарплати військовим у 2023 році?

Від 1 лютого змінилися розміри доплат для військових. Тепер для всіх є базова ставка 20 тис. грн. Бійці безпосередньо на передовій отримують до неї доплату 100 тис. грн, військові, що укріплюють позиції та виконують бойові завдання, —30 тис. грн, решта — без доплат.

У 2022 році Україна спрямувала на фінансування ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби понад 1,021 трлн грн, здебільшого це виплати військовим. У бюджеті на 2023 рік на ці структури заклали 570,92 млрд грн., що на 451 млрд грн – менше. Це пов’язано із великим дефіцитом бюджету країни більше 1 трлн. Його планують перекрити за рахунок донорської допомоги. Але партнери України надають гранти за умови, що їх не будуть використовувати на фінансування армії. Ці статті витрат держбюджет може фінансувати лише грошима, які держава заробляє самостійно. Проте через складну ситуацію в економіці збір податків значно впав.

Більшість авторів дописів цитують міністра оборони Олексія Резнікова, що доповів, як скорочення доплат дозволило заощадити 100 млрд грн. Ця заява отримала найбільшу порцію негативу в українському фейсбуці.

«Я прийшов у ТрО у лютому. У своєму камуфляжі»

Військовий Валерій Гетьман у лютому поділився дописом у фейсбуці про витрати на амуніцію, яку він придбав власним коштом, та інші витрати бійців, що не компенсуються державою. Зараз його допис отримав багато нових репостів.

«Я прийшов у ТрО у лютому. Прийшов у своєму камуфляжі, взутті, зі своїм плейткеррієром та каскою. Пліти замовив та сплатив у штатах. Міністерство оборони (чи оборудок?) видало мені у березні пару літніх берців та комплект зимової форми. Все. І це мені ще пощастило на той момент. Десь у липні к ним додався комплект літньої форми, пара футболок, пара шкарпеток. Щось дісталося від волонтерів, але більшу частину одягу купував сам», — поділився Гетьман.

Військовий Валерій Гетьман про скорочення зарплат військовим

Військовий Валерій Гетьман про скорочення зарплат військовим

Військові ремонтували бойові авто на свою зарплату

Волонтер та ветеран Мартин Брест 8 березня написав, як до нього звернулися військові з проханнями профінансувати ремонт бойового авто. Він сказав, що раніше подібні проблеми бійці вирішували самостійно.

«Я суто про свій біль. Скорочення армійських зарплат швидко дало свої плоди: хлопці, чутка соромлячись, попросили допомогти з ремонтом корча. Реноха, яку навіть не я купував. Вояки — горді люди. Їм важко просити, да, і тому наше спілкування таке... знаєш, «скомканноє», — написав Брест.

brest.png

«Зарплати військових під час війни не можуть бути менше, ніж у посадовців»

Народний депутат Ігор Васюник на початку березня висловився на своїй сторінці у фейсбуці про те, що посадовцям та депутатам не можна отримувати надбавки під час воєнного стану. «Не можуть під час війни чиновники й депутати, які сидять у теплих кабінетах, отримувати зарплати у декілька разів вищі за військових, що мерзнуть в окопах», — наголосив він.

Народний депутат Ігор Васюник про недоречність великих зарплат держслужбовцям під час війни

Народний депутат Ігор Васюник про недоречність великих зарплат держслужбовцям під час війни

«За рахунок чого підвищити зарплати військовим?»

Старший економіст Центру економічних стратегій Юрій Гайдай поділився думками щодо пропозиції нардепа Дмитра Разумкова підвищити винагороди військовим за рахунок обмеження зарплат для держслужбовців та працівників державних підприємств. Він навів розрахунки, що демонструють недоцільність подібної пропозиції.

«Ок, давайте глянемо, скільки держава витратила на оплату праці в 2022-му. 1 трлн 46 млрд грн. З них 761 млрд грн — це власне Міноборони, МВС, СБУ, розвідка. 200 млрд грн — програми місцевих бюджетів, там значна частина — з/п освітянам (153 млрд грн). Лишається всього 83 млрд грн, розмазаних на всі суди, міністерства, комісії, інспекції, академії, обласні державні адміністрації. Багато там посадовців отримує 67+ тис. грн? Скільки можна зекономити? Чи достатньо цього для підвищених винагород військовослужбовцям, поліцейським і т.д.?», — риторично запитує Гайдай.

Економіст Юрій Гайдай про джерела підвищення зарплат військовим

Економіст Юрій Гайдай про джерела підвищення зарплат військовим


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини