Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Потужності сонячної енергетики в світі збільшаться на 14% в 2020 році

Фото: mirinteresen.net

Фото: mirinteresen.net

Сукупні потужності фотоелектричної енергії (PV) виростуть на 142 ГВт в цьому році, що на 14% більше, ніж в 2019 році.

Про це йдеться в дослідженні IHS Markit, передає Renewablesnow.

Китай в найближчому майбутньому залишиться лідером в сфері сонячної енергетики. Але його перевага продовжить скорочуватися. У порівнянні з піком у 2017 році, коли було встановлено більше 50 ГВт, в 2020 році приріст буде менш значним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Це пов'язано з переходом до політики бездержавного фінансування сонячної енергетики в КНР і зростаючої конкуренції з іншими джерелами електроенергії.

У США очікується зростання потужностей СЕС на 20%, що забезпечить друге місце в світі. Зростання попиту на цей вид енергії в найближчі п'ять років буде організований споживачами Каліфорнії, Техасу, Флориди, Північної Кароліни та штату Нью-Йорк.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Згідно з прогнозом IHS Markit, в країнах ЄС в 2020 році встановлені потужності фотоелектричних установок виростуть більш ніж на 24 ГВт, що на 5% вище, ніж в 2019 році. Лідерами будуть Іспанія, Німеччина, Нідерланди, Франція, Італія та Україна, на які припадає 63% від загального обсягу потужностей ЄС в цьому році.

Очікується, що ринок сонячної енергії в Індії повернеться до зростання в 2020 році, перевищивши 14 ГВт. Здешевлення модулів і великий потік проектів посприяють збільшенню будівництва нових потужностей після спаду в 2019 році.

Контекст. Загальна потужність фотоелектричних установок в усьому світі до початку минулого десятиліття, становила 20 ГВт. Станом на 2010 рік було тільки сім 7 держав з встановленою потужністю сонячних станцій понад 1 ГВт. Очікується, що цього рубежу до кінця 2020 року досягнуто 43 держави.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) запропонувала знизити з 1 січня 2020 року розмір «зеленого тарифу» для наземних сонячних станцій (СЕС) до 8-9 євроцентів за кВт з існуючих 15 євроцентів за кВт.

Глава НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук спрогнозував, що в 2021-2023 роках в українській об'єднаній енергосистемі (ОЕС) потрібно створити накопичувачі електроенергії (energy storage) загальною потужністю близько 1500 МВт.

Коментарі

Всі новини