Facebook Pixel

Польща отримала €300 млн від ЄІБ для закриття неба над Європою

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив €300 млн кредиту для Польщі на будівництво «залізного купола» над Європою, зокрема, на супутниковий компонент для закриття неба. Про це пише «Укрінформ» з посиланням на слова прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска.

Що відомо про будівництво «залізного купола» над Європою

«Європейський небесний щит» – це проєкт, за яким мають побудувати інтегровану європейську систему протиракетної оборони (ПРО), що, зокрема, захищатиме небо від балістичних ракет. В ініціативі беруть участь дев'ятнадцять європейських країн, станом на січень 2024-го. До кінця року до проєку мають долучитися Греція та Туреччина.

За словами Дональда Туска, будівництво «залізного купола» у Європі розвивається, про що свідчить угода про кредитування від ЄІБ на розвиток супутникової програми, яку Польща впроваджує разом із Францією.

Quote«Йдеться про €300 млн, значну суму, завдяки якій наш план побудови залізного купола над Європою просунувся на крок уперед», – зазначив Туск.

Найближчими днями Туск разом з іншими прем’єр-міністрами Євросоюзу має представити проєкт будівництва європейського «залізного купола».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉