Facebook Pixel

Кабмін підтримав вільну торгівлю України та Туреччини

Уряд погодив законопроєкт про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

Про це написало Мінекономіки.

Які переваги надасть Угода про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною

Туреччина скасує ввізне мито для близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільськогосподарських товарів.

Україна ж в обмін скасує ввізне мито для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізні мита ще для 43,2% промислових товарів та для 53,7% сільськогосподарських товарів.

Угоду повинні підтримати Верховна Рада України та парламент Туреччини. Після ратифікації парламентами країн Угода набере чинності через 2 місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньою із сторін.

Quote«Угода відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між нашими країнами, зокрема, спростить логістику, адже це важлива умова для роботи українського бізнесу під час війни, а також сприятиме залученню взаємних інвестицій», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що Україна та Північна Македонія у повному обсязі запустили зону вільної торгівлі. Відповідну постанову ухвалив уряд України на засіданні 15 серпня 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉