Facebook Pixel

Податковий комітет ВРУ схвалив законопроєкт про податки в «Дія City»

Фото: city.diia.gov.ua

Фото: city.diia.gov.ua

Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» в другому читанні та в цілому.

Комітет підтримав законопроєкт у редакції, максимально наближеній до редакції першого читання, та зберіг концепцію та архітектуру «Дія City» незмінними. Рівень податкового навантаження, зафіксований у документі до першого читання, не змінився.

Згідно з ухваленими на засіданні Комітету виправленнями, перехідний період із ФОП на гіг-контракти чи трудові контракти становитиме 3 роки, як і планувалося.

Telegram Logo

Перехідний період щодо обмеження на співпрацю з ФОП для резидентів «Дія City», що сплачуватимуть податок на прибуток або податок на виведений капітал, буде такий: із 2024 року витрати на платників єдиного податку (разом із ФОП 3 групи) не мають перевищувати 50%, а з 2025 року — 20%.

Резиденти з річним доходом менше 40 млн грн, що сплачуватимуть податок на прибуток, зможуть працювати з ФОП без жодних обмежень.

Жорсткі обмеження щодо пільгового оподаткування за єдиним КВЕД, які пропонували деякі депутати, не були схвалені. Усі працівники компанії, а не тільки програмісти матимуть пільгове оподаткування оплати своєї праці.

Рівень податкового навантаження на гіг-працівників компаній-резидентів залишився без змін: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Компанії матимуть право обирати корпоративний податок: ПнВК (9%) або податок на прибуток (18%).

Окрім того, як і планувалося під час розроблення початкової концепції «Дія City», дохід від дивідендів, котрий не розподілявся протягом 2 років, не оподатковуватиметься. У разі купівлі частки в стартапі фізособа отримує податкову знижку з податку на дохід на суму інвестицій.

Податкові умови спецрежиму будуть зафіксовані на 25 років.

Контекст. Нагадаємо, рамковий закон про «Дія City» №1667-IX ухвалили в цілому, його вже підписав президент. Податковий законопроєкт №5376 готується до другого читання — у першому читанні він отримав 281 голос нардепів. Від «Дія City» очікують стимулювання розвитку IT-галузі, яке дасть змогу подвоїти темпи її розвитку, підвищити частку IT до 10% ВВП України, а доходи галузі — у 2,5 раза, до $16,5 млрд.

Коментарі

Всі новини