Facebook Pixel
IT
IT

Чи потрібна Україні Дія City: думки представників ІТ-галузі розділилися

В Україні триває обговорення законопроєкту №4303 щодо створення особливого правового режиму для ІТ-компаній Дія City.

Проєкт Міністерства цифрової трансформації, за словами його авторів, покликаний сприяти швидкому зростанню цифрової економіки України. Для цього обіцяють створити найкращу систему оподаткування, а також гармонізувати законодавство у сфері трудових відносин і залучення іноземних інвестицій із європейським.

З часу створення документ отримав чималий фідбек від галузі – 313 правок. Здебільшого їх було враховано під час створення доопрацьованого варіанту. The Page зібрало декілька думок представників ІТ-галузі щодо оновленого законопроєкту № 4303.

СЕО міжнародного сервісу надання кешбеку LetyShops Ігор Гнатовський у відповіді The Page висловився на підтримку створення в Україні особливого правового та податкового режиму для ІТ-компаній Дія City. Бізнесмен наголосив, що всіх співробітників LetyShops працевлаштовано згідно з трудовим законодавством, тому компанія зацікавлена в зниженні податкового навантаження та вирівнюванні дисбалансу ФОП/працівник на ринку ІТ.

Quote«Ми вітаємо цю ініціативу й розглядаємо питання вступу до Дія City», – зазначив він.

Водночас Гнатовський уточнює, що остаточне рішення готовий буде ухвалити тільки після впровадження відповідних законопроєктів і інших регуляторних актів, оцінивши їхню реалізацію та життєздатність в українських реаліях.

СЕО LetyShops також зазначив, що, окрім зниження податкового навантаження, їхня компанія хотіла б бачити спрощення регуляції ЗЕД, врегулювання питання з бонусами для співробітників (оплата вартості навчання, тренінгів, харчування, відвідування спортзалу тощо), адже наразі бухгалтери стикаються із численними бюрократичними процедурами трудового законодавства, які, на думку Гнатовського, уже давно не відповідають вимогам часу.

LetyShops — міжнародний інтернет-сервіс, який повертає частину коштів (кешбек) за покупки в понад 2,4 тис. інтернет-магазинів у майже всіх категоріях e-commerce. Компанія, яку було створено 2014 року, наразі є найбільшим кешбек-сервісом в Україні та країнах СНД. У 2019 році LetyShops почав працювати в Європі та Латинській Америці. Сервісом користуються понад 12 млн клієнтів з усього світу.

Власник Mobius Software Юліан Ойфа відповів The Page, що не планує вступати до Дія City, адже не розуміє ані її правового статусу, ані плюсів, які можуть отримати компанії від цього режиму. Бізнесмен зазначив, що для продуктових компаній значно важливішими за заробітні плати є податок на прибуток, можливість залучення інвестицій, простота роботи (особливо ЗЕД), а також доступність кваліфікованих кадрів (тобто якісніша освіта тощо), прозорість законодавства, захищеність права власності, коректна робота судової гілки влади.

Quote«На нашу думку, Дія City нічого нового не пропонує, а механізм її роботи жодним чином не збільшує атрактивність України як держави, у якій цікаво розміщувати розробницькі центри та виробляти продукцію у сфері ІТ. Для цього необхідні значні реформи, а не косметичний ремонт фасаду», – повідомив Ойфа.

Зазначимо, що найближчим часом у Верховній Раді планують зареєструвати податковий законопроєкт, у якому буде запропонований альтернативний податок на прибуток у вигляді податку на виведений капітал, введення до українського законодавства окремих елементів англійського права, запровадження нової форми відносин між роботодавцем і працівником – гіг-контрактів, а також посилення законодавства у сфері інтелектуальної власності.

Компанія Mobius Software є відділом ізраїльської компанії, яка надає послуги з розроблення та управління проєктами у сферах мобільних мереж Iot і VOIP. Компанія займається розробленням high load servers, що працюють із такими протоколами, як-от radius/diameter, map, isup, sip, smpp, mqtt та іншими.

Президент корпорації SoftServe Тарас Кицмей після внесення до законопроєкту коректив, запропонованих учасниками ІТ-ринку, змінив свій погляд із негативного на позитивний. В інтерв’ю Ліга.Tech Кицмей зазначив, що аутсорсингові компанії разом з авторами законопроєкту знайшли вигідний для обох сторін варіант.

Quote«Ми дуже тісно працюємо з Мінцифрою — насправді в Дія.City закладено дуже класні ідеї. Ми зараз пройшли новий раунд перегляду законопроєкту, і він суттєво покращився. І я сподіваюся, що буде позитивний результат», – заявив Кицмей.

SoftServe – українська ІТ-компанія, що працює у сфері розроблення програмного забезпечення від Cloud, Security та UX Design у Big Analytics і надання консультаційних послуг. Входить до трійки найбільших аутсорсингових компаній України

Нагадаємо, що 25 березня 2021 року представники Міністерства цифрової трансформації та уряду України презентували доопрацьовану версію законопроєкту №4303 про створення особливого правового режиму для ІТ-індустрії Дія City.

В інтерв’ю The Page один з авторів законопроєкту №4303 народний депутат України Єгор Чернєв докладно розповів про суть та цілі проєкту Дія City.

Подякувати 🎉