Facebook Pixel
IT
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Врахували поправки: Мінцифри доопрацювало закон про Дія City

Фото: Free-Photos/Pixabay

Фото: Free-Photos/Pixabay

Представники Міністерства цифрової трансформації та уряду України презентували доопрацьовану версію законопроєкту №4303 про створення особливого правового режиму для ІТ-індустрії Дія City.

За час обговорення документа від представників ІТ-галузі надійшло понад 300 пропозицій, зазначив співавтор законопроєкту, заступник голови Комітету ВР з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв.

Свої коментарі надсилали бізнес-асоціації, аутсорсингові компанії, стартапи, венчурні інвестори, працівники сфери та інші стейкхолдери. У новій версії документа врахували більше 70% із них.

Зокрема, автори спростили критерії вступу стартапів до Дія City – тепер вони не повинні надавати бізнес-план. Також резидентам дозволять співпрацювати з ФОПами, крім того, було знято обмеження на паралельне ведення інших видів діяльності.

Quote«Окрім того, ми розробили чіткі правила роботи із ФОПами та дворічний алгоритм переходу з моделі ФОПів до ГІГ-контрактів. Ми також зробили вхід до Дія City дійсно декларативним», – зазначив Чернєв.

Відтепер Мінцифри не матиме права вимагати від претендентів на вступ надання будь-яких документів чи інформації, пояснив він.

Також у новій версії законопроєкту більш детально визначені підстави та порядок втрати статусу резидентом Дія City та описана процедура апеляції такого рішення.

Дія City – важливий крок у досягненні поставленої урядом мети цифровізувати Україну та збільшити частку ІТ та креативної індустрії у ВВП країни до 10%, вважає також віцепрем’єр Михайло Федоров.

За його словами, наразі ця частка складає, за різними джерелами, від 3,7% до 4,2%, що не дає Україні бути конкурентоспроможною на світовому ринку.

Щомісяця з'являються спеціальні податкові режими в різних країнах — Молдова, Польща, Киргизстан, розвиваються Дубаї, США, підкреслив Федоров. Тому, щоб конкурувати, Україні потрібна ідеальна податкова система.

Quote«У нас є концепція, в яку ми віримо. Це унікальна можливість для нашої країни і нам необхідно якісно її реалізувати», – наголосив Федоров.

Представники ІТ-бізнесу теж сподіваються на якісні зміни. Наприклад, CEO Ajax Systems Олександр Конотопський заявив, що їхня компанія очікує впровадження Дія City для того, щоб повернутися в Україну.

На сьогоднішній день умови для компаній в Україні неконкурентоспроможні. Коли в Китаї у наших конкурентів — 6% податку на прибуток, Україна взагалі не має шансів стати потужним гравцем світового IТ-ринку, пояснює він.

«На сьогодні експорт України становить $50 млрд, а обсяг продажів навушників AirPods — приблизно $15 млрд. 40-мільйонна країна генерує продукту, як троє навушників», — зазначив Конотопський.

Він вірить, що мета авторів Дія City — зробити українські компанії конкурентними.

Quote«Щоб коли в світі звучало «українська компанія», у конкурентів траплялося раптове сечевиділення, тому що вони боятимуться, що вона зараз прийде та забере всіх клієнтів», — підкреслив айтішник.

За оптимістичними прогнозами авторів, Дія City має запрацювати вже в середині цього літа.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини