Facebook Pixel

Дія City: Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про Дія City. Законопроєкт запроваджує спеціальний режим оподаткування компаній — резидентів Дія City та їхніх працівників, зокрема й гіг-спеціалістів. Його підтримав 281 народний депутат.

Згідно з законопроєктом, компанії зможуть обирати між сплатою податку на прибуток та податком на виведений капітал — 18% та 9% відповідно.

Крім того, законопроєкт звільняє від оподаткування доходів фізичних осіб у вигляді дивідендів, якщо компанія виплачує їх частіше, ніж двічі на рік. Також нульова ставка податку діятиме на дохід від реалізації фізособою долі у компанії-резиденті Дія City, якщо особа володіє часткою не більше одного року.

Зокрема, податкова знижка передбачена для фізосіб, які вирішили придбати частку у компанії-стартапі. Знижка залежатиме від суми угоди.

В уряді очікують, що введення таких норм дозволить IТ-компаніям більш активно залучати інвестиції для розвитку. Крім того, у компаній з'явиться додатковий стимул реінвестувати кошти у розвиток бізнесу.

Також законопроєкт запроваджує спеціальні ставки податків для працівників IТ-компаній. Пропонується ввести податок із доходів фізосіб у розмірі 5%, ЄСВ 22% від мінімальної зарплатні та 1,5% військового збору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉