Одне з науково-дослідних суден почало бурити дно Азовського моря біля тимчасово окупованого Криму, щоб дослідити запаси прісної води, повідомили російські ЗМІ.
Наявність води підтверджено даними геологорозвідки, а до 1 липня стане відома її якість.
Раніше вчені висловлювали версії, що під Азовським морем знаходяться зони прарусел річок Дон і Кубань, тому там можуть виявитися значні запаси прісної води.
Влада вважає, що з-під Азовського моря щорічно можна буде добувати до 0,5-1,2 млрд кубометрів прісної води.
У квітні цього року уряд РФ виділив 70 млн рублів на програму геологорозвідувальних робіт в акваторії Азовського моря.
Тим часом «глава» окупованого Криму Сергій Аксьонов оголосив, що гостра фаза з дефіцитом води в Криму закінчилася. «Складна ситуація зберігається тільки в Алушті, де діє режим подачі води: дві години вранці, три ввечері» — пояснив він. На півострові планується побудувати два нових водосховища: одне для потреб Сімферополя, друге — Алушти. Також в районі Ялти будуватимуть опріснювальну установку. Аксьонов пообіцяв, що з 1 червня жителі Ялти зможуть отримувати воду цілодобово (до 1 травня воду у місті отримували три години вранці і три — ввечері).
Контекст. До 2014 року вода в Крим надходила в основному з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Вона забезпечувала 85% потреби сільського господарства в прісній воді. У 2014 році Україна перекрила шлюзи Північно-Кримського каналу, а в 2017 році в Херсонській області побудували дамбу, яка перекрила канал.
Росія з 20 до 24 квітня обмежувала польоти над частиною Криму і Чорного моря. Цей район був оголошений тимчасово небезпечним для польотів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також