Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У РФ почали бурити свердловини в Азовському морі для постачання води в Крим

У РФ почали бурити свердловини в Азовському морі. Фото: «Кримінформ»

У РФ почали бурити свердловини в Азовському морі. Фото: «Кримінформ»

Одне з науково-дослідних суден почало бурити дно Азовського моря біля тимчасово окупованого Криму, щоб дослідити запаси прісної води, повідомили російські ЗМІ.

Наявність води підтверджено даними геологорозвідки, а до 1 липня стане відома її якість.

Раніше вчені висловлювали версії, що під Азовським морем знаходяться зони прарусел річок Дон і Кубань, тому там можуть виявитися значні запаси прісної води.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Влада вважає, що з-під Азовського моря щорічно можна буде добувати до 0,5-1,2 млрд кубометрів прісної води.

У квітні цього року уряд РФ виділив 70 млн рублів на програму геологорозвідувальних робіт в акваторії Азовського моря.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Тим часом «глава» окупованого Криму Сергій Аксьонов оголосив, що гостра фаза з дефіцитом води в Криму закінчилася. «Складна ситуація зберігається тільки в Алушті, де діє режим подачі води: дві години вранці, три ввечері» — пояснив він. На півострові планується побудувати два нових водосховища: одне для потреб Сімферополя, друге — Алушти. Також в районі Ялти будуватимуть опріснювальну установку. Аксьонов пообіцяв, що з 1 червня жителі Ялти зможуть отримувати воду цілодобово (до 1 травня воду у місті отримували три години вранці і три — ввечері).

Контекст. До 2014 року вода в Крим надходила в основному з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Вона забезпечувала 85% потреби сільського господарства в прісній воді. У 2014 році Україна перекрила шлюзи Північно-Кримського каналу, а в 2017 році в Херсонській області побудували дамбу, яка перекрила канал.

Росія з 20 до 24 квітня обмежувала польоти над частиною Криму і Чорного моря. Цей район був оголошений тимчасово небезпечним для польотів.

Коментарі

Всі новини