«Північному потоку» закрутили вентиль до кінця місяця

Церемонія відкриття газопроводу «Північний потік» у 2011 році. Фото: сайт президента Росії

Церемонія відкриття газопроводу «Північний потік» у 2011 році. Фото: сайт президента Росії

Україна отримала шанс наростити транзит газу в Європу. Дві нитки газопроводу в обхід нашої країни зупинили до кінця липня через плановий ремонт. Однак це може призвести до скорочення закачування газу у сховища і зростання цін «блакитного палива» на спотовому ринку. Добове прокачування газу в ЄС «Північним потоком» становить близько 170 млн кубометрів.

Про зупинку стало відомо з даних газотранспортних компаній OPAL Gastransport і NEL Gastransport, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

З початку роботи газопроводу це вже сьомий випадок проведення ремонтних робіт на ньому. Техобслуговування необхідне для стабільної роботи «Північного потоку» протягом строку його експлуатації — близько 50 років, пояснили в проектній компанії Nord Stream AG.

Контекст

  • Зараз Росія будує «Північний потік — 2», який проляже за маршрутом першого газопроводу. Він дозволить РФ ще більше скоротити прокачування через Україну і поставляти газ дном Балтійського моря безпосередньо з Росії в Німеччину. По ньому планується прокачувати 55 млрд кубометрів газу на рік.
  • Втім, останнім часом новий газопровід зіткнувся з різними перешкодами. Так, у травні оператор «Північного потоку — 2», компанія Nord Stream 2, визнав, що газопровід буде готовий до експлуатації лише у другій половині 2020 року, а не до кінця 2019-го, як планувалося раніше. І то за умови, що Данія дозволить будівництво на південний схід від датського острова Борнгольм.
  • А в червні Комітет закордонних справ Палати представників Конгресу США одноголосно підтримав законопроект про санкції на постачання технологій та обладнання для компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.
Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини