Facebook Pixel

Запуск «Північного потоку – 2» відклали мінімум на півроку

Автор

Газопровід буде готовий до експлуатації лише у другій половині 2020 року, а не до кінця 2019-го, як планувалося раніше. І то за умови, якщо Данія дозволить будівництво на південний схід від датського острова Борнгольм, йдеться у доповіді оператора проекту – компанії Nord Stream 2, пише «Європейська правда».

Компанія подала заявку на прокладку трубопроводу за третім маршрутом (на південь від Борнгольма) ще у квітні, а слухання з цього приводу призначені на 19 червня.

«Північний потік – 2» будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є російський монополіст «Газпром». Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим «Північним потоком» – 55 млрд куб. м газу. Газопровід протягнеться від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Telegram Logo

Останнім часом «Північний потік – 2» стикається з різними перешкодами. Остання – нові санкції США проти Росії. Американські сенатори підготували законопроект, який може ускладнити або навіть зірвати будівництво газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини.

Однак цьому суперечить заява канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка наполягає, що Єврокомісія не зможе заблокувати проект, незважаючи на нову газову директиву ЄС.

Коментарі

Всі новини