Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Pfizer і Moderna підвищили ціни на вакцини: для кого, наскільки і чому

Американські виробники вакцин проти коронавірусу Pfizer і Moderna підвищили ціни на свої препарати для країн Євросоюзу. Як пише Financial Times, препарат від Pfizer здорожчав для європейців на 25%, від Moderna – на 10%.

У нових контрактах ціна за одну дозу Pfizer становить 19,5 євро, тоді як ще нещодавно обходилась ЄС у 15,5 євро. Вартість однієї дози Moderna підвищилась з 19 до 25,5 євро. Євросоюз на нові умови погодився.

Виробники вирішили переглянути цінову політику після того, як дані клінічних випробувань третьої фази показали, що вакцини обох компаній є більш ефективними, ніж препарати їхніх конкурентів. На додачу, м-РНК вакцини несуть менший ризик виникнення побічних ефектів, ніж векторні і дешевші AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Станом на ранок 2 серпня капіталізація Moderna становить понад $141 млрд, Pfizer – $239,6 млрд, BioNTech – $79,3 млрд.

Контекст. Наразі майже 60% дорослого населення ЄС вакциновані проти COVID-19. Серед країн блоку найбільших успіхів у вакцинації досягли Мальта, Угорщина, Іспанія, Британія, Бельгія та Ірландія.

Підписуйтесь на нас в Google News!

В Україні вже цього тижня почнуть щеплювати проти коронавірусу вакциною Pfizer дітей віком від 12 років. До цього Європейське агентство лікарських засобів схвалило застосування вакцини Moderna для підлітків віком від 12 до 17 років. Загалом від початку вакцинації в Україні щепили майже 3,6 млн, із них понад 2 млн осіб отримали дві дози вакцини.

Наразі українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Коментарі

Всі новини