Facebook Pixel

Як бізнес і банки посилили енергетичну стійкість України – відеоінтерв’ю з Первін Дадашовою з НБУ

З червня 2024 року станом на кінець лютого банки погодили бізнесу кредити на розвиток енергетичних проєктів на суму близько 14 млрд грн. Про це у відеоінтерв’ю The Page розповіла Первін Дадашова, директорка Департаменту фінансової стабільності Національного банку України.

З проєктів, що фінансуються, можна виділити наступні великі блоки:

  • газові когенераційні установки;
  • рішення з альтернативної енергетики, передусім сонячні електростанції (СЕС);
  • акумулятори та генератори.

Деякі прокредитовані проєкти вже працюють, частина перебуває в стадії реалізації. За словами Дадашової кредитування на розвиток енергопроєктів охопило 21 область України. Але найбільше погоджених кредитів саме в Дніпропетровській, Івано-Франківській і Київській областях.

Первін Дадашова підкреслює, що попит на енергокредити частково сформували великі бізнеси, які не спеціалізуються на енергетиці як такій, але розуміють необхідність посилення своєї енергонезалежності. Від таких компаній надходять великі заявки на значні суми.

На думку Дадашової, енергетичні проєкти, профінансовані як банками, так і бізнесом самостійно, вже позначилися на енергетичній стійкості України, що підтверджує відносно стабільна ситуація в енергетиці навіть у період морозів.

Повне відеоінтерв’ю з Первін Дадашовою, директоркою Департаменту фінансової стабільності Національного банку України

Нагадаємо, в червні 2024 року Нацбанк спільно з урядом презентували Стратегію з розвитку кредитування. Серед пріоритетних напрямів визначили аграрний бізнес, переробну промисловість, енергетику, оборонну промисловість і так звані території стійкості, наближені до зони бойових дій. Тоді ж 20 найбільших банків підписали меморандум про готовність фінансувати відновлення енергетики. Що з цього вийшло, Первін Дадашова розповідає у відеоінтерв’ю The Page.

Подякувати 🎉