Facebook Pixel

НБУ запровадив зміни, щоб стимулювати банки фінансувати проєкти щодо відновлення економіки країни

Рада з фінансової стабільності 6 червня схвалила Стратегію розвитку кредитування. Для її підкріплення Національний банк ухвалив комплекс рішень для стимулювання залучення банків до фінансування проєктів відновлення.

1. Затверджено перехідні вимоги до банків для поступового запровадження нової структури капіталу та вимог до його достатності.

Оновлені нормативи спрямовані на подальше забезпечення стійкості банківської системи, захист інтересів вкладників банків та збереження фінансової стабільності.

З метою забезпечення збалансованості у впровадженні нових вимог та збереження потенціалу банківської системи нарощувати кредитну підтримку економіки НБУ запровадив низку перехідних положень, що передбачають, зокрема, право банків включати до основного капіталу низку додаткових коштів.

Як вважає регулятор, за рахунок цих заходів потенціал банків до нарощування кредитного портфеля підвищиться в 1,5 раза порівняно з нинішнім.

2. Встановлено тимчасові особливості оцінки кредитного ризику за спеціалізованими кредитами.

Завдяки нововведенням:

  • адаптовано механізми оцінки кредитних ризиків за спеціалізованими кредитами, наданими у таких напрямках, як проєктне, об'єктне фінансування (кредитування);
  • запроваджено підвищені значення коефіцієнтів ліквідності забезпечення у формі обладнання, призначеного для використання в енергетиці.

Крім того, НБУ дозволив банкам проводити активні операції із пов'язаними особами – лізинговими компаніями, які входять до складу банківської групи.

У НБУ вважають, що ухвалені рішення забезпечуватимуть:

  • поштовх до розвитку спеціалізованого кредитування (проєктного, об'єктного фінансування), зокрема швидкого відновлення енергетичної інфраструктури;
  • підвищення доступності кредитів, зокрема для домогосподарств та МСБ щодо придбання обладнання для створення розподіленої генерації енергії;
  • розширення кредитування суб'єктів сільського господарства.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉