Facebook Pixel

НБУ допоможе банкам кредитувати проєкти розподіленої енергетики – Пишний

Правління НБУ на зустрічі з керівниками 30 найбільших банків України

Правління НБУ на зустрічі з керівниками 30 найбільших банків України

Правління НБУ на зустрічі з керівниками 30 найбільших банків України 5 червня обговорювало питання підтримки енергетичного сектору та кредитування проєктів щодо відновлення розподіленої генерації електроенергії. «Ці завдання є першочерговими для банківського сектору», – написав голова Нацбанку Андрій Пишний.

Нині розглядається кілька можливих варіантів такого кредитування. Насамперед, це можуть бути проєкти щодо побудови великої кількості розподілених країною малих об'єктів генерації. Для банків вони відносно безпечні з огляду на концентрацію ризиків та загрози руйнування активів.

Є й масштабніші формати, наприклад, консорціумне кредитування великих об'єктів. «Напрямок, на мою думку, є перспективним, адже дозволяє банкам розподілити ризики. Створення консорціуму також може бути потужним і дуже потрібним сигналом для підприємств, які є активними споживачами енергоресурсів, зацікавлених у відновленні генерації», – зазначив голова НБУ.

«Ми домовилися, що керівники банків опрацюють із командами ці питання і запропонують кредитні продукти, які врахують можливості банків та бізнесу», – повідомив Пишний.

НБУ, зі свого боку, здійснить калібрування регуляторної політики, щоб підтримати цей напрямок кредитування. Перші рішення мають ухвалити найближчими днями. Вони стосуватимуться пом'якшення вимог щодо оцінки інвестиційних проєктів у сфері енергетики, а також підвищення коефіцієнтів ліквідності енергетичного обладнання як забезпечення кредитів.

Глава НБУ додав, що фокус на енергетиці разом із підтримкою оборонної промисловості є одним із ключових у Стратегії розвитку кредитування, роботу над якою вже майже завершили. Найближчим часом її мають затвердити та презентувати банкам.

Подякувати 🎉