Facebook Pixel

Перший офіційний кнопкодав у Раді. Ймовірний порушник — нардеп Поляк із «Довіри»

Фото: FB / Поляк Владіслав

Фото: FB / Поляк Владіслав

Народному депутату Верховної Ради вперше в Україні повідомили про підозру в «кнопкодавстві», тобто в неособистому голосуванні в парламенті.

«Це перший в практиці випадок притягнення до відповідальності за так зване «кнопкодавство», — повідомили на сайті Офісу генерального прокурора, додавши, що порушення інкримінується ст. 364-2 Кримінального кодексу України (передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 51-85 тис. грн).

У повідомленні йдеться, що 21 лютого 2020 року один із нардепів використовував карту іншого депутата і проголосував «за» три поправки до законопроєкту про ринок землі. Водночас Офіс генпрокурора не називає імені нардепа, але раніше «Чесно» писало, що йдеться про депутата з групи «Довіра» Владислава Поляка. Про нього ж кажуть і джерела видання «Українська правда».

Telegram Logo

Відомство також додало, що 11 числа парламентарія викликали для вручення підозри, але він не прийшов, а тому відповідне повідомлення направили в апарат Ради, за місцем проживання, на пошту тощо.

Контекст. Раніше ми повідомляли, що у Верховній Раді збільшать штрафи за неперсональное голосування, водночас в залі встановлять додаткові камери, щоб його фіксувати.

Коментарі

Всі новини