Facebook Pixel

Після Шкарлета. Рада додасть камер, відключить зайві місця та збільшить штрафи за кнопкодавство

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

У Верховній Раді збільшать штрафи за неперсональне голосування, водночас у залі встановлять додаткові камери, щоб його фіксувати. Про це на засіданні парламенту повідомив спікер Дмитро Разумков.

За його словами, в п'ятницю перед початком пленарного засідання відбулася нарада з головами фракцій, пов'язана з голосуванням за призначення міністра освіти в четвер. Зокрема, фракція «Голос» звинуватила своїх колег-депутатів у кнопкодавстві при призначенні Сергія Шкарлета на цю посаду.

Законопроєкт писатимуть уже в перші тижні січня. «Про що ми домовилися? До 15 січня розробити зміни до законодавства», — повідомив спікер.

Telegram Logo

Йдеться про збільшення кримінальної відповідальності та штрафи за неперсональне голосування, уточнив він.

Quote«Друге. Всі фракції звернулися до мене з проханням встановити додаткові камери в залі — там, де їх немає, наприклад, у ложах», — зазначив також Разумков.

За його словами, систему «Рада» також відключать на резервних місцях для депутатів, незайнятих через непроведення виборів на окупованих територіях (в анексованому Криму та на непідконтрольних частинах Донбасу).

Депутатам доведеться голосувати на тих місцях, які для них визначили відразу після їхнього обрання до парламенту.

Контекст.

  • У четвер депутати призначили міністром освіти Сергія Шкарлета. За проголосували 226 депутатів, три фракції дали по 0 голосів. Під час засідання Разумков, що цікаво, зірвався на новообраного міністра, який безконтрольно переміщався парламентом, приймаючи вітання:
Quote«Шановний пане міністре, ваша ложа — трохи в іншому місці!»

  • «Голос» підозрює, що депутати кнопкодавали не тільки під час голосування за цю кандидатуру, а й при спробі призначити віцепрем'єром і головою Міненерго Юрія Вітренка, а також при призначенні Романа Лещенка міністром агрополітики.

Коментарі

Всі новини