Facebook Pixel

Перша смерть після вакцини Pfizer в Україні: який є зв'язок із щепленням

У Вінницькій області 2 липня помер 47-річний чоловік після щеплення проти коронавірусу. Вакцинацію проводили препаратом Comirnaty від Pfizer/BioNTech.

Смерть зафіксували трохи більше, ніж через чотири години після вакцинації, повідомили у Департаменті охорони здоров'я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації.

Протягом першої години після вакцинації чоловік почувався добре, однак через три з половиною години у нього виявили побічні ефекти — нудоту та втрату свідомості.

За попередніми результатами судово-медичної експертизи, причиною смерті чоловіка стала гостра сердечно-судинна недостатність на фоні ішемічної хвороби серця. Однак лікарі не зареєстрували ознаки анафілаксії, шоку та тромбозу, а в амбулаторній карті чоловіка не були вказані хронічні захворювання.

Розслідування його смерті продовжується, а експерти чекають на дані морфо-гістологічного дослідження. Водночас у МОЗ підкреслили, що зв'язку між вакцинацією та смертю не встановлено. Однак летальний випадок зареєстрували як «несприятливу подію після імунізації», адже смерть настала протягом 30 днів після вакцинації.

У Pfizer також відреагували на смерть чоловіка після вакцинації. У компанії заявили, що серйозно ставляться до можливих побічних ефектів від вакцини. Однак зазначили, що смерть після вакцинації не підтверджена.

Контекст. У березні 2021 року в Україні зафіксували першу смерть після щеплення вакциною AstraZeneca. Під час розслідування виявилося, що причиною летального випадку став гострий розлад кровообігу.

Пізніше у міській лікарні Чернівців помер провізор аптеки військового госпіталю через 9 днів також після щеплення вакциною CoviShield. Однак у МОЗ заявили, що причиною смерті став гострий мозковий інсульт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉