Сумна пісня про Гонтарєву, незручне становище Кабміну та право на банкрутство. Головне за 21 жовтня

Артисти хору їм. Григорія Верьовки. Фото: УНІАН

Протиріччя в команді президента Володимира Зеленського стають все більш очевидними. Народний депутат Олександр Дубінський – представник політичної сили президента – поставив у незручне становище прем'єр-міністра Олексія Гончарука. А творчість «Кварталу-95», в якому ще недавно виступав сам Зеленський, завдає удару інвестиційному клімату, хоча й подобається Ігорю Коломойському. Та й боротися з корупцією поки що не дуже виходить у влади: Олег Гладковський, який своїми скандальними схемами допоміг Зеленському виграти президентські вибори, залишив СІЗО.

Новини коротко

Міністр економіки, торгівлі і сільського господарства заявив, що «Квартал-95» псує інвестиційний клімат. Тимофій Милованов написав у своєму акаунті в Facebook, що номер з піснею «Горіла хата», який вийшов у ефірі цього шоу, має поганий вигляд в очах зовнішніх інвесторів. У пісні йшлося про пожежу в будинку ексглави Нацбанку Валерії Гонтарєвої. А більшість міжнародних інвесторів вважають її видатним реформатором. Сама Гонтарєва у колонці для The Page назвала цей виступ «куражем в ім'я Коломойського за тридцять срібняків», натякаючи на те, що хор Григорія Верьовки отримав за виконання цієї пісні 30 тис. грн гонорару.

Прем'єр-міністр відхрестився від антитютюнової ініціативи. Олексій Гончарук заявив, що резонансна поправка народного депутата Олександра Дубінського в законопроєкт №1049 була внесена всупереч позиції Кабміну. Вона передбачає перерозподіл виручки між виробниками і дистриб'юторами. Зараз 87% доходу отримують заводи, а решта залишається в оптовому і роздрібному сегменті торгівлі. Народний депутат запропонував залишати підприємствам лише 80%. Дочірні компанії міжнародних тютюнових виробників різко розкритикували цю ініціативу. А «дочка» British American Tobacco заявила про зупинку виробництва у Прилуках. Компанія повідомила, що повертає податковій 25 млн акцизних марок і вимагає повернути їй 505 млн грн, сплачених за них.

Олег Гладковський (Свинарчук) залишив Лук'янівський слідчий ізолятор. Заставу в розмірі трохи більше за 10 млн грн за нього внесла родина. Національне антикорупційне бюро звинувачує президента корпорації «Богдан» у зловживанні службовим становищем та у внесенні недостовірних даних у декларацію. За версією слідства, його компанія змогла підписати контракт про постачання автомобілів МАЗ для армії за завищеними цінами. Сталося це, коли Гладковський обіймав посаду першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони. Його корпорація заявила, що ці звинувачення політично мотивовані, про що й написала в листі послам країн «великої сімки». Цікаво, що це не перше подібне звернення великої української компанії. Влітку підтримки у світової спільноти просив металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг», який відчував тиск з боку СБУ.

Президент підтримав боротьбу з рейдерством. У Верховну Раду надійшов закон №1056-1. Парламент прийняв його 21 жовтня. Тоді йшлося, що він допоможе боротися з так званими «чорними реєстраторами», послугами яких користуються рейдери. Згідно з цим документом, в країні більше не буде акредитованих суб'єктів держреєстрації. Всі договори про відчуження корпоративних прав потрібно буде завіряти у нотаріуса. Нотаріальна та державна реєстрація відбуватимуться одночасно. Закон також посилює відповідальність за порушення нотаріальних процедур.

Українці отримали право на банкрутство. Досі його могли оголошувати тільки юридичні особи. З 21 жовтня у нашій країні діє Кодекс про процедуру банкрутства. Подібні справи розглядатимуть господарські суди за участю арбітражного керуючого. Ініціювати банкрутство фізособи зможе лише сам боржник. Після відкриття провадження він отримує тимчасові «канікули» — на 120 днів вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Читати на The Page