«Політичний балаган». Чим можуть закінчитися куражі в ім'я Коломойського за «30 срібняків»

Валерія Гонтарєва
Ексголова НБУ

Бізнес-клімат, інвестори, ВВП і курс гривні — це єдине ціле. Ці речі не поділяються на частини. Тим часом країна перетворюється на балаган.

Те, що зробив «95 квартал», не відповідає поняттю цивілізованого суспільства. Сам факт цинізму та низькопробного гумору «кварталу» — це питання до смаку споживача, і це одне. Але той факт, що вони залучили до номера Національний заслужений академічний народний хор України ім. Верьовки, який співає на українських офіційних заходах — це ганьба. Адже вони куражились не тільки наді мною. Ще й з'ясувалося, що гонорар склав 30 тис. грн. Це показово, як 30 срібників для Іуди Іскаріота.

Дуже рада, що і міністр культури, і директор хору вибачилися. Я сподіваюся, це буде для них уроком, щоб не ганьбити пам'ять Григорія Верьовки. Знаково, що сьогодні виповнилося 55 років з дня смерті знаменитого диригента, і мені вчора виповнилося 55 років. Вони ж не просто так це зробили, вони вгадали ще і дату.

Ця стилістика знущань продовжилася заявою Ігоря Коломойського про те, що не останнє моє майно згоріло. Виходить, мені варто очікувати подальших переслідувань, тому що це звучить як погроза. Вони ж взагалі заявляють, що я сама спалила будинок.

Повертаючись до економіки, жодна економіка в Україні ще не будувалася на такому політичному балагані і ганьбі. Зараз вони або одумаються, або будуть пожинати плоди.

Інвестори все бачать. Ключовою, звичайно, є історія з Приватбанком. Дуже добре, що МВФ знову їде до України. Ще є час у президента вийти і виступити, пояснивши судам, що визнання націоналізації недійсною може призвести тільки до повторної націоналізації, інакше банк не зможе існувати.

Суди повинні зрозуміти, що ми не можемо поставити всю країну в залежність від любові до одного олігарху, навіть якщо президент вважає, що він йому (Коломойському — прим. ред.) щось повинен. Якщо ти взяв відповідальність за країну — треба її нести.

З одного боку, Кабмін реформаторів міг би працювати, але з продажними судами, олігархами на задньому дворі і ситуацією з Приватбанком наслідки не змусять себе чекати. Для міжнародного співтовариства це — червона лінія. Зе-команда отримала країну на хвилі макростабільності і на цьому вони можуть якийсь час протриматися. Але за таких політичних струсів все швидко полетить вниз.

Тут треба врахувати, що це відбудеться не миттєво — кореляція між політичним свавіллям та реакцією економіки становить 3-6 місяців.

У відео «95 кварталу» я бачила в залі людей, які плескали в долоні і сміялися. Люди самі не захотіли бачити реформаторів та вибрали ту команду, яка є зараз. І їм доведеться зіткнутися з наслідками.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Не можна просто прийти в ліс і зрубати дерево». Інтерв'ю з головою Держлісагенства Андрієм Заблоцьким

Держлісагенство запровадило програму «Ліс у смартфоні», за допомогою якої планує зупинити незаконні вирубки. Яким чином можна боротися з контрабандистами зі смартфону у влисній кишені, як змусити людей не палити листя і не спричиняти великі пожежі, від яких потім задихаються міста, чи треба приватизувати лісову галузь і навіщо у 21-ому сторіччі потрібні лісівники, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів голова Держлісагенства Андрій Заблоцький.

Список 42 потягів, які «Укрзалізниця» запланувала запустити з 1 червня

«Укрзалізниця» збільшила кількість потягів, на які можна буде купити квитки з 1 червня, відтепер їх 42, яких 10 – «Інтерсіті+» і 32 – далекого сполучення, про це 28 травня розповів в.о. голови правління компанії Іван Юрик. The Page має цей список у розпорядженні.

Приватбанк виявив підробку в судовій тяжбі з Суркісами

Приватбанк засумнівався в достовірності заяв братів Суркісів, які стосуються примусового виконання рішення і роз'яснення Печерського районного суду Києва про відшкодування банком на їхню користь понад $250 млн. У зв'язку з цим банк зажадав у Державної виконавчої служби повернути виконавчі документи по цим заявам.