Facebook Pixel

«Політичний балаган». Чим можуть закінчитися куражі в ім'я Коломойського за «30 срібняків»

Валерія Гонтарєва
Ексголова НБУ

Бізнес-клімат, інвестори, ВВП і курс гривні — це єдине ціле. Ці речі не поділяються на частини. Тим часом країна перетворюється на балаган.

Те, що зробив «95 квартал», не відповідає поняттю цивілізованого суспільства. Сам факт цинізму та низькопробного гумору «кварталу» — це питання до смаку споживача, і це одне. Але той факт, що вони залучили до номера Національний заслужений академічний народний хор України ім. Верьовки, який співає на українських офіційних заходах — це ганьба. Адже вони куражились не тільки наді мною. Ще й з'ясувалося, що гонорар склав 30 тис. грн. Це показово, як 30 срібників для Іуди Іскаріота.

Дуже рада, що і міністр культури, і директор хору вибачилися. Я сподіваюся, це буде для них уроком, щоб не ганьбити пам'ять Григорія Верьовки. Знаково, що сьогодні виповнилося 55 років з дня смерті знаменитого диригента, і мені вчора виповнилося 55 років. Вони ж не просто так це зробили, вони вгадали ще і дату.

Ця стилістика знущань продовжилася заявою Ігоря Коломойського про те, що не останнє моє майно згоріло. Виходить, мені варто очікувати подальших переслідувань, тому що це звучить як погроза. Вони ж взагалі заявляють, що я сама спалила будинок.

Повертаючись до економіки, жодна економіка в Україні ще не будувалася на такому політичному балагані і ганьбі. Зараз вони або одумаються, або будуть пожинати плоди.

Інвестори все бачать. Ключовою, звичайно, є історія з Приватбанком. Дуже добре, що МВФ знову їде до України. Ще є час у президента вийти і виступити, пояснивши судам, що визнання націоналізації недійсною може призвести тільки до повторної націоналізації, інакше банк не зможе існувати.

Суди повинні зрозуміти, що ми не можемо поставити всю країну в залежність від любові до одного олігарху, навіть якщо президент вважає, що він йому (Коломойському — прим. ред.) щось повинен. Якщо ти взяв відповідальність за країну — треба її нести.

З одного боку, Кабмін реформаторів міг би працювати, але з продажними судами, олігархами на задньому дворі і ситуацією з Приватбанком наслідки не змусять себе чекати. Для міжнародного співтовариства це — червона лінія. Зе-команда отримала країну на хвилі макростабільності і на цьому вони можуть якийсь час протриматися. Але за таких політичних струсів все швидко полетить вниз.

Тут треба врахувати, що це відбудеться не миттєво — кореляція між політичним свавіллям та реакцією економіки становить 3-6 місяців.

У відео «95 кварталу» я бачила в залі людей, які плескали в долоні і сміялися. Люди самі не захотіли бачити реформаторів та вибрали ту команду, яка є зараз. І їм доведеться зіткнутися з наслідками.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]