Facebook Pixel

За публічну брехню. Парламент Перу почав процес імпічменту президента країни

Президент Перу Мартін Віскарра. Фото: Twitter / Agencia Andina

Президент Перу Мартін Віскарра. Фото: Twitter / Agencia Andina

Парламент Перу прийняв резолюцію про відсторонення від посади президента Мартіна Віскарра. Прихильники імпічменту пояснюють це «моральної нездатністю» нинішнього президента.

За пропозицію проголосували 65 депутатів при необхідному мінімумі в 52 голоси.

Очікується, що президента викличуть на чергову пленарну сесію парламенту 14 вересня.

Telegram Logo

На думку ініціаторів імпічменту, Віскарра «перешкоджав кримінальному і парламентському розслідуванюя справи про співака Річарда Свінга». Парламентарії запідозрили, що міністерство культури уклало контракт з виконавцем з порушенням норм законодавства. Резолюція про запуск процесу імпічменту була внесена після того, як були оприлюднені аудіозаписи, на яких президент Перу визнає, що зустрічався зі співаком, хоча раніше публічно заперечував таку зустріч.

Ставши президентом Перу в 2018 році, Віскарра обіцяв провести низку антикорупційних реформ, але зустрів протидію парламенту. На кінці 2019 року він розпустив парламент, були призначені нові вибори.

Додатково. У червні цього року був узятий під домашній арешт колишній президент Еквадору Абдала Букара за звинуваченням у махінаціях при закупівлі медикаментів.

Букарі займав пост президента в 1996-1997 роках. У лютому 1997 року йому було оголошено імпічмент. Національний конгрес (парламент) Еквадору звинуватив його у «розумовій відсталості» — вперше в історії розумова відсталость глави держави стала офіційною підставою для імпічменту.

Заступаючи на посаду, Букара закликав співвітчизників не «турбуватися про те, що їхній президент співає, грає в футбол і їсть на ринках». Він продовжував виступати з концертами, встиг записати альбом і стати пілотом літака, виступав на телешоу і робив самого себе головною щоденної новиною.

Урядові засідання Букара проводив в різних містах країни і створював імідж максимально доступного політика, до якого можна підійти і обійняти.

Президент піддавався в країні критиці з різних боків. Зокрема, він призначив брата міністром, його сина — начальником митниці, кілька друзів отримали міністерські посади.

Незабаром економіку країни охопила важка криза.

Після масштабної акції протесту за участю 2 млн чоловік Конгрес без медичних висновків оголосив Букарама «розумово недієздатним» та проголосував за імпічмент.

Конституційний суд визнав рішення парламенту неконституційним, але на це не стали звертати увагу.

Коментарі

Всі новини