Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українська делегація в ПАРЄ набрала достатньо голосів для оскарження повноважень російської

Оскарження повноважень Росії в ПАРЄ підтримали 49 країн. Фото: facebook.com/ParliamentaryAssembly

Оскарження повноважень Росії в ПАРЄ підтримали 49 країн. Фото: facebook.com/ParliamentaryAssembly

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) набрала достатню кількість голосів для оскарження повноважень російської: 49 за 30 необхідних. Остаточне рішення буде ухвалено 26 січня. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко («Європейська солідарність») на своїй сторінці у Facebook.

Гончаренко розповів, що тепер в Асамблеї буде підготовлено доповідь про повноваження російської делегації, а остаточне рішення ухвалять у середу, 26 січня. Він також зазначив, що українська делегація заперечила повноваження російської ще й із процедурних підстав, адже російський парламент було обрано, зокрема, голосами жителів тимчасово окупованих Криму та Донбасу. За це проголосували 47 делегатів ПАРЄ за необхідних 10.

Контекст. Торік українська делегація вже оскаржувала повноваження Росії. Пропозиція знайшла достатню підтримку – 38 голосів за 30 необхідних, проте Асамблея підтвердила повноваження російської делегації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Росію позбавляли права голосу в ПАРЄ після окупації Криму у 2014 році. Тоді росіяни відмовилися брати участь у сесіях і сплачувати внески. У 2019 році ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дозволила російській делегації повернутися. Того самого дня Україна, Грузія та Велика Британія оскаржили це рішення. Проте ПАРЄ відхилила всі поправки представників України, Грузії, Великої Британії, Латвії та низки інших держав і затвердила резолюцію в цілому.

Коментарі

Всі новини