Facebook Pixel

Багатоходівка Кремля. Злочинці поїдуть до ПАРЄ?

Євген Магда
директор Інституту світової політики

Вибори до Держдуми РФ дозволили отримати депутатські мандати щонайменше двом воєнним злочинцям: Александр Бородай обраний за списками «Єдиної Росії», а Захар Прілєпін став законодавцем за списками партії «Справедлива Росія – Патріоти – За правду». Як видається, це лише перший крок у цинічній багатоходівці Кремля.

Обидва злочинці (Прілєпін публічно хвалився тим, що він та його підлеглі вбили найбільше українських солдатів серед різних підрозділів російських найманців на Донбасі) цілком можуть опинитися серед делегатів ПАРЄ вже у січні 2022 року. Той факт, що російських делегатів фактично не допустили до пленарних засідань на осінній сесії Асамблеї, нікого не повинен вводити в оману – засідання ПАРЄ через пандемію COVID-19 проходять у гібридному режимі.

Варто звернути увагу, що кілька тижнів на окупованих територіях українського Донбасу представники так званих ДНР та ЛНР проводять інтенсивну ексгумацію «жертв українських силовиків». Зрозуміло, що ці дії не мають під собою жодних легітимних підстав, але можуть створити відповідний медійний ефект, тільки-но до їхнього просування підключиться російська пропагандистська машина. Не виключено, що тему підхоплять європейські правозахисники (у деяких випадках їхня активність стає просто-таки рефлекторною), і порядок денний гучної інформаційної провокації готовий. Бородай чи Прілєпін (звісно, у цивільних костюмах, а не у камуфляжах «горка») охоче виконають ролі «свідка злочинів Києва».

Сценарій видається цілком реалістичним. Нагадаю, що у 2019 році Німеччина та Франція наполягали на поверненні російської делегації до ПАРЄ на умовах, які фактично виключають повторне запровадження проти неї санкцій з боку Асамблеї. Інакше кажучи, російські представники почувають себе господарями на спільному майданчику парламентаріїв Європи. Чи зможе українська делегація та вітчизняний МЗС здійснити ефективні контрдії?

Питання не виглядає риторичним після відхилення правовим комітетом ПАРЄ кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України. Ця ситуація виглядає неприємною та тривожною, бо офіційний Київ стрімко втрачає напрацьований з 2014 року авторитет серед представників різних європейських парламентів. Українським законодавцям та дипломатам варто замість спроб запровадити турборежим для досягнення власних цілей у ПАРЄ зосередитися на командній грі. Щонайменше — порозумітися з колегами з «Балтік+». І, наскільки це лише можливо, – оперативно донести до громадян європейських країн інформацію про злочини новообраних думців на Донбасі.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора