Facebook Pixel

Потролив РФ, розповів про її злочини проти України, насварив ООН: виступ Зеленського на Генасамблеї

Виступ Володимира Зеленського в ООН 22 вересня 2021 року. Фото: ОП

Виступ Володимира Зеленського в ООН 22 вересня 2021 року. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський під час виступу на 76-й сесії Генасамблеї ООН розповів про злочини РФ на Донбасі та в окупованому Криму, розкритикував діяльність Організації Об’єднаних Націй, згадав про напад на свого першого помічника Сергія Шефіра та натякнув «декому», що йому давно час покинути територію України.

«Супергерой на пенсії»

Глава держави під час свого виступу назвав ООН «супергероєм на пенсії, який забув, що він міг робити колись» та нагадав, скільки досягнень організації вдалося досягти за час її існування. Він також наголосив на болючому питанні розподілу вакцин у світі, де «всі ми в одному човні, але рятувальні шлюпки першими отримають пасажири першого класу».

Telegram Logo

«Україна не чекала допомоги від інших і допомагала іншим, не чекаючи подяки. Ми відправляли до Італії своїх медиків, відправляли необхідні засоби, Україна допомагала всім, хто потребував цього, коли світ забув, що пандемія не назавжди і всі держави колись знову зберуться саме тут, але як вони тепер дивитимуться один одному в очі»

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський наголосив, що ніхто ніколи й уявити собі не міг, що «колись саме ліки стануть знаряддям дискримінації».

Злочини Росії проти України

Під час свого виступу президент звернув увагу світової спільноти на політику, яку веде РФ на тимчасово окупованих територіях. Він згадав масову роздачу російських паспортів в ОРДЛО та примушування населення до участі в виборах до Держдуми РФ.

«Видача сотням тисяч українців на тимчасово окупованих територіях України сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це, як не доказ міжнародного злочину? Що це, як не доказ безкарності та неповаги до міжнародного права? До того ж Росія сама про це офіційно заявляє і змушує наших громадян брати участь у виборах до російського парламенту».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України


За словами Зеленського, Росія перетворила Крим на свою військову базу. Глава держави висловив сподівання на міжнародну підтримку у питанні звільнення заступника глави кримськотатарського Меджлісу Нарімана Джелялова, а також українців, які перебувають в ув’язненні на окупованих територіях та в РФ.

«Тролінг» РФ

Під час виступу Зеленський порадив «декому» не залишати залу, коли в ній обговорюють агресію та окупацію, а натомість краще «показово покинути територію України». Напряму слова «Росія» він не вживав, але з контексту було ясно, про кого саме йдеться.

«Я дякую всім державам, які цьогоріч згадали Україну у своїх виступах, саме тут це дуже важливо, і багатьом іншим, які не соромляться, що Україна їхній друг, партнер, які можуть назвати речі своїми іменами: окупацію назвати окупацією, а агресію назвати агресією. Не боячись, що хтось там показово покине цю залу. Не треба цього робити, це майданчик діалогу. Щастя Україні це точно не принесе. Щастя Україні могло б принести, якби хтось показово покинув наші державні території, наші державні кордони».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Напад на Шефіра – це ціна реформ в Україні

Зеленський під час виступу згадав про напад на його першого помічника Сергія Шефіра, який стався напередодні. Глава держави назвав цей інцидент «ціною змін в державі, ціною реформ».

Коментарі

Всі новини