Facebook Pixel

За сумісництвом оплачуватимуть лікарняні: ПФУ ініціює зміни

26 травня 2023 року ПФУ оприлюднив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» (далі — Законопроєкт).

ПФУ пропонує уточнити норму Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) та повернути право застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. Тобто в словосполученні «надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом)» замінити сполучник «або», який уживається на означення того, що з ряду перелічуваних предметів (явищ і т. ін.) можливий тільки один, на «та». Такі зміни відповідатимуть іншим нормам Закону № 1105 та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Нагадаємо, що з 01 січня 2023 року діє нова редакція Закону № 1105-XIV. Новою нормою скасували можливість оплати лікарняних суміснику, якщо таку допомогу виплачують за основним місцем роботи.

Законопроєкт також передбачає, що у випадку, коли місцезнаходження роботодавця невідомо або він не має можливості нарахувати та виплатити працівникам лікарняні через дію обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану, й це підтверджують дані Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, ПФУ призначить страхові виплати за електронною або паперовою заявою працівника. Виплату здійснить територіальне відділення ПФУ за місцем, де працівник проживає або перебуває. Порядок призначення та здійснення таких виплат встановить КМУ.

Відповідні зміни внесуть у частину 1 статті 22 Закону № 1105.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉