На сайті Мінсоцполітики з'явився законопроєкт, який «оптимізує функції Фонду соціального страхування». Якщо він стане законом, то на українців чекають серйозні зміни в сфері соціального забезпечення.
Змін пропонується багато, частина з них стосується лікарняних. Зокрема, планується збільшення періоду оплати роботодавцем перших днів страхового випадку з 5 до 10 днів. Таким чином, значна частина лікарняних повністю оплачуватиметься за рахунок компаній.
Також передбачається інша прив'язка розміру виплат до величини страхового стажу. Лінійка пропонується така:
- страховий стаж до 5 років — 50% середньої зарплати;
- від 5 до 10 років — 60%;
- від 10 до 15 років — 70%;
- від 15 до 20 років — 80%;
- понад 20 років — 100%.
Зараз лікарняні в розмірі 100% середньої заробітної плати отримують працівники зі стажем понад 8 років.
Також планується позбавлення права на лікарняні працівників, які працюють за сумісництвом, а також на час вимушеного простою підприємства, наприклад, під час карантину.
Може бути зменшений до шести календарних місяців проти нинішніх 12 строк звернення за призначенням матеріального забезпечення з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім'ї.
Додатково. Раніше повідомляло, як в Україні буде проводитися індексація пенсій.
Рівень бідності в Україні серед працюючого населення за підсумками першого півріччя 2020 року склав 42,4%. Станом на 1 лютого 2021 року він зріс до 50%. Більш того, за прогнозами Інституту демографії та соцдосліджень ім. Птухи НАН України, у 2021 році поліпшення ситуації очікувати не варто.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також