Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Держдума РФ через лобістів фінансувала європейських політиків для легітимізації анексії Криму, — OCCRP

OCCRP: росія намагається легітимізувати анексію Криму в ЄС. Фото з відкритих джерел.

OCCRP: росія намагається легітимізувати анексію Криму в ЄС. Фото з відкритих джерел.

Лобістська група «Міжнародне агентство актуальної політики», яку фінансує рф, з 2016 року працює з європейськими політиками, щоб домогтися скасування санкцій Євросоюзу після анексії Криму.

Про це стало відомо з розслідування OCCRP. Журналісти отримали доступ до електронного листування російського медіатехнолога Саргіса Мірзаханяна, завдяки хакерам, які називають себе «Кіберхунтою», у 2016-2017 роках.

Журналісти знайшли в листуванні проєкти скасування санкцій проти росії для Кіпру, Латвії, Греції та навіть Парламентської асамблеї Ради Європи. Однак немає жодних вказівок на те, що ці пропозиції були офіційно висунуті. Крім того, представники правих партій Паоло Тозато з італійської «Ліги Півночі» і Йоганнес Хюбнер з австрійської Партії свободи, згідно з даними з листування, мали внести до своїх законодавчих органів резолюції про скасування санкцій проти росії. Тозато і Хюбнер у підсумку представили відповідні проєкти у своїх парламентах.

Налагодження співпраці також виражалося в запрошенні на Ялтинський міжнародний економічний форум, який проходив щорічно з 2016 по 2019 рік за участю команди Мірзаханяна. У листуванні є список з імен дев'яти запрошених до Ялти європейських політиків з Австрії, Німеччини, Італії, Чехії та Польщі та їхні гонорари на загальну суму 21 500 євро. Ці виплати, ймовірно, корупційні, бо виходять за рамки компенсації транспорт витрат — їх обговорювали окремо.

З листів, датованих 2017 роком, випливає, що організація Мірзаханяна також працювала над запрошенням видатних європейських діячів для спостереження за виборами у рф у вересні 2017 року. Запрошення надсилали через заснований фонд, а бюджет для оплати витрат на 2017 рік становив щонайменше 68 тисяч євро. Тоді вдалось привезти на вибори трьох членів Європарламенту, а також депутатів ЄС.

Контекст. 27 січня Рада Європейського Союзу вирішила продовжити на шість місяців — до 31 липня 2023 року — обмежувальні санкції, спрямовані проти окремих секторів економіки російської федерації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини