Оборонні запаси Німеччини та акції головних виробників зброї країни впали після того, як німецьке Міністерство фінансів повідомило, що не схвалюватиме додаткові заявки на військову допомогу Україні через бюджетні обмеження на 2024 рік. Про це пише Reuters 19 серпня 2024.
Як зменшення військової допомоги для України вплинуло на оборонні запаси Німеччини
19 серпня акції німецького виробника зброї Rheinmetall впали на 3%, що стало найбільшим програшем німецького індексу блакитних фішок Dax.
Акції Hensoldt, німецького виробника радарів для системи протиповітряної оборони IRIS-T і виробника танкових коробок передач Renk, знизилися на 6% і 4% відповідно.
Представник компанії Hensoldt підкреслює, що фірма наразі не бачить жодної негативної реакції для свого бізнесу.
Що відомо про скорочення військової допомоги для України від Німеччини
5 серпня у Мінфіні Німеччини повідомили, що нові запити на отримання грошей для України має затверджувати канцлер Олаф Шольц.
У 2024-му Німеччина виділила на допомогу українській армії близько €8 млрд, тоді як на 2025-й передбачено вдвічі менше – близько €4 млрд. Це пояснюється, зокрема, тим, що з листопада 2024-го Україна може отримуватиме надходження з кредитного плану G7 на $50 млрд від заморожених активів рф.
«Наша скарбниця порожня», – каже джерело у німецькому уряді.
В уряд Німеччини заявили, що замість того, щоб витрачати гроші платників податків, він хоче використати доходи від заморожених російських активів для подальшої допомоги Україні разом з партнерами із «Великої сімки».
Нагадаємо, міноборони Німеччини оприлюднило список озброєння, яке має бути доставлено в Україну до грудня 2024 року. До нього увійшли: ППО, ЗРК, танки, САУ та інша військова техніка. Країна також дозволила Україні використовувати німецьку зброю в Курській області.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства