Facebook Pixel

В НБУ назвали найбільшу суму компенсації за пошкоджені банкноти. Інструкція обміну зіпсованих грошей

В інтерв'ю The Page Валерій Строчков, начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ, відповів на питання, яку найбільшу, а яку найменшу суму значно пошкоджених банкнот Нацбанку доводилося компенсувати заявникам. Нагадаємо, відшкодування є можливим, якщо збереглося не менше 55% купюри.

Quote«Найбільша сума відшкодування – майже півтора мільйона гривень. Цей випадок стався до повномасштабної війни. Гроші перевозили в машині, яка потрапила в ДТП і загорілася. Готівку нам принесли в обгорілих коробках, в яких її витягли з авто. Банкноти постраждали не лише від вогню, а й від піни з вогнегасника. Ми розділяли купюри десь 15 робочих днів і врешті-решт обміняли ці гроші», — розповів The Page Валерій Строчков.

Найменші компенсовані суми, за словами Строчкова, складають усього одну або дві гривні.

Де і як в Україні можна обміняти пошкоджені гроші

За словами Валерія Строчкова, Нацбанк зобов'язав уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Відповідно до нормативних документів НБУ вони мають передавати їх на дослідження до Нацбанку. Також громадяни зі значно пошкодженими банкнотами гривні можуть звертатись до підрозділів НБУ в обласних центрах — Києві, Львові, Одесі, Хмельницькому, Харкові, Дніпрі).

Експерти НБУ радять приносити пошкоджені гроші в такому вигляді, як їх знайшли. Фото: Нацбанк

Експерти НБУ радять приносити пошкоджені гроші в такому вигляді, як їх знайшли. Фото: Нацбанк

В якому вигляді пошкоджені гроші краще передати на експертизу

Валерій Строчков не радить людям, у яких трапились неприємності з грошима, самостійно їх розділяти. Принести пошкоджені гроші варто в такому вигляді, як їх знайшли. Тоді експерти бачать, що готівка була пошкоджена, коли зберігалася однією групою. В таких випадках часто вдається відшкодувати людині практично всю суму, що підтверджує наведений у публікації приклад.

Які документи потрібні при обміні пошкоджених грошей

В Україні базовою інструкцією для обміну значно пошкоджених банкнот гривні є «Правила визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України». Цей документ, зокрема, вимагає від заявника надання довідки про пожежу або інший нещасний випадок. Але, за словами Валерія Строчкова, бувають ситуації, коли достатньо заяви, де людина самостійно описує обставини пошкодження грошей.

Нагадаємо, що підроблені гроші не підлягають відшкодуванню і просто вилучаються.

Подякувати 🎉