Facebook Pixel

Що робити, якщо банкноти гривні дуже пошкоджено: інструкція НБУ

Під час війни є велика ймовірність того, що банкноти гривні може бути сильно пошкоджено вогнем або ще чимось. Такі гроші можна віддати на дослідження з відшкодування збитків, нагадав Нацбанк.

Куди звертатися? До регіональних підрозділів грошового обігу НБУ, які зараз працюють у Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій і Львівській областях.

Контакти цих підрозділів можна знайти за посиланням.

Спочатку варто зателефонувати до відповідного регіонального підрозділу та дізнатися, чи працює він у вашому місті найближчими днями.

В умовах воєнного стану для спрощення порядку обміну пошкоджених банкнот регіональним підрозділам грошового обігу НБУ надано відповідні роз'яснення щодо приймання та обміну таких банкнот.

Разом із пошкодженими банкнотами необхідно надати довідку про пожежу, виникнення іншої ситуації або вказати в заяві обставини, унаслідок яких було пошкоджено банкноти.

Не рекомендується самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження призвело до їхнього склеювання (спікання).

Якщо у вашому регіоні немає підрозділу грошового обігу НБУ, то необхідно звертатися до відділень уповноважених банків (Ощадбанк, Приватбанк, «Райффайзен банк», ПУМБ).

Уповноважені банки не досліджують пошкоджені банкноти, а упаковують їх із максимальним збереженням цілісності та передають для проведення досліджень до Національного банку разом із заявою пред'явника, довідкою про вилучення (приймання) банкнот для дослідження та довідкою про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації (за її наявності).

Яку суму відшкодують? Клієнтам відшкодовується сума грошових знаків національної валюти, які виявлено фахівцями НБУ в цілісній групі пошкоджених банкнот із втраченими внаслідок пожежі платіжними ознаками, але без ознак підроблення.

Подякувати 🎉