Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рада може збільшити штрафи та покарання за введення споживача в оману

За порушення прав споживачів — до в'язниці

За порушення прав споживачів — до в'язниці

У Верховній Раді зареєстровано проєкт змін до Кримінального кодексу, який посилює покарання за порушення прав споживачів.

Автори законопроєкту № 9095 від 13 березня 2023 року – депутати Сергій Кузьміних, Георгій Мазурашу та Сергій Швець - пропонують:

  • збільшити суму адміністративного штрафу за відмову надати споживачу інформацію про товар чи послугу, назвати виробника — від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 850 грн, нині максимальна сума штрафу – 170 грн);
  • збільшити штраф за продаж товару неналежної якості — від 10 до 75 неоподатковуваних мінімумів (від 170 до 1 275 грн, нині – від 17 до 306 грн);
  • штраф за надання споживачу неправдивої інформації про продукцію, якщо вона не зашкодила життю та здоров'ю, може зрости від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 700 грн, нині – від 170 до 850 грн).

Якщо надання неправдивої інформації завдало шкоди здоров'ю споживача, передбачено покарання у вигляді штрафу – від 3 тис. до 8 тис. неоподатковуваних мінімумів (від 51 тис. до 136 тис. грн) із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Якщо таке діяння призвело до смерті або інших тяжких наслідків – передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. У чинному законодавстві подібна стаття відсутня.

Крім того, на час дії воєнного стану пропонується стягнуті з порушників штрафи спрямовувати винятково на потреби ЗСУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини