Facebook Pixel

Нова вітчизняна авіакомпанія здійснила свій перший рейс на російському Ан-148

Новий український авіаперевізник Air Ocean Airlines здійснив перший рейс. Фото: ГП «Антонов»

Новий український авіаперевізник Air Ocean Airlines здійснив перший рейс. Фото: ГП «Антонов»

В Україні почав роботу новий вітчизняний перевізник — Air Ocean Airlines. Свій перший рейс за маршрутом Київ — Миколаїв компанія виконала 30 жовтня. Як повідомляє пресслужба держпідприємства «Антонов», пасажири летіли на борту регіонального реактивного літака Ан-148.

Quote«Підтримуючи ініціативу президента України Володимира Зеленського, ця авіакомпанія стала першою в країні, яка основним видом своєї діяльності обрала виконання регулярних і чартерних перевезень як на внутрішніх маршрутах України, так і за її межами на літаках сімейства Ан-148, Ан-158 розробки ДП «Антонов», — йдеться в повідомленні.
Фото: ДП «Антонов»

Фото: ДП «Антонов»

У компанії повідомили щодо намірів і надалі виконувати рейси, що триватимуть 2 — 2,5 години, оскільки саме такі перельоти, за підрахунками керівництва Air Ocean Airlines, є «найбільш економічно вигідними».

Quote«Невибагливість літака (Ан-148 – ред.) до якості злітно-посадкових смуг дасть змогу поєднати між собою не тільки аеропорти з добре розвиненою інфраструктурою, а й невеличкі регіональні аеродроми. Ан-148 добре зарекомендували себе в експлуатації. Вони виконували польоти з високою інтенсивністю – до 420 — 440 годин на місяць», — повідомляє «Антонов».

Фото: ДП «Антонов»

Фото: ДП «Антонов»


Telegram Logo

У держпідприємстві наголосили, що спільно з компаніями «Мотор Січ», «Южмаш» та низкою інших, здатні забезпечити повний цикл обслуговування літаків нового вітчизняного авіаперевізника.

Додатково. За даними державного реєстру юридичних осіб, Air Ocean Airlines заснували у серпні минулого року. Власником авіакомпанії зазначений Роман Трохимчук, директором – Микола Мельниченко.

Наразі компанія має у своєму розпорядженні два літаки Ан-148. Очікується, що до кінця 2021 року флот поповниться ще одним, а першому півріччі 2022 року – ще трьома. У планах авіаперевізника — розширити свій парк до 10 повітряних суден зазначеного типу.

Два Ан-148, які є зараз, Air Ocean Airlines отримала за договорами оренди у Кіпрської компанії CYPRUS AIRCRAFT LEASING 2 (CAL) LTD. За даними галузевого видання avianews.com, вказані літаки були збудовані у 2011 та 2012 роках на заводі у Воронежі (РФ) і входили до складу флоту російського авіаперевізника «Ангара».

Український авіаційний регулятор дав Air Ocean Airlines ліцензію на авіаперевезення пасажирів своїм наказом від 27 жовтня. Тим часом, станом на 31 жовтня, перевізника з такою назвою не було в реєстрі компаній Державіаслужби, що мають чинний сертифікат експлуатанта.

Публічного продажу квитків на перший рейс Air Ocean Airlines не було. Статус перельоту в пресрелізі «Антонова» також не вказаний.

Контекст. Володимир Зеленський наприкінці квітня 2020 року заявив про ініціативу щодо створення державної авіакомпанії, флот якої буде сформовано з літаків виробництва ДП «Антонов».

Коментарі

Всі новини