Facebook Pixel

Хаб із пожежогасіння, держкордон і цифровізація: міністр МВС Монастирський назвав основні пріоритети на посаді

Новий міністр МВС Денис Монастирський назвав основні пріоритети на посаді. Фото: УНІАН

Новий міністр МВС Денис Монастирський назвав основні пріоритети на посаді. Фото: УНІАН

Новопризначений міністр внутрішніх справ Денис Монастирський назвав свої пріоритетні проєкти у відомстві. Зокрема, це будівництво державного кордону, проєкт «Поліцейський офіцер громади», створення європейського хаба з пожежогасіння тощо.

Про це міністр розповів у інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Будівництво державного кордону

За словами Монастирського, президент Володимир Зеленський у спілкуванні з ним наполягав на будівництві державного кордону.

Telegram Logo
Quote«І цей процес має бути кінцевий, а не розтягнутися на 30 років будівництва, після чого ми нічого не отримаємо. Побудувати державний кордон можна тільки за чіткої комунікації та координації», — зазначиав Монастирський.

«Поліцейський офіцер громади»

За словами міністра, проєкт «Поліцейський офіцер громади», який «набув динаміки кілька років тому, найбільш мультиплікативний, більше за всі інші дає присутність правопорядку на місцях, посилює відчуття безпеки».

Організація роботи таких поліцейських виглядає так: орган місцевого самоврядування виділяє приміщення, робить ремонт, а держава надає ставку поліцейського, обмундирування, озброєння, постійне навчання та автомобіль. У 2022 році планується вдвічі збільшити кількість поліцейських офіцерів громади.

Спілкування поліцейського та громадянина

Ще один проєкт, повідомив Монастирський, стосується врегулювання спілкування в поліцейському відділку — організації простору спілкування поліцейського та громадянина.

Частина цього проєкту — облікові записи (custody records). Ідеться про постійну електронну фіксацію всіх дій щодо затриманих з моменту фактичного затримання громадянина до моменту його виходу з поліцейської дільниці.

«Такий підхід дасть змогу прибрати з поліцейських відділків зловживання владою, неправомірні методи допиту — те, що буває в поліції, або зафіксувати порушення прав. Є відділки, де ця система вже працює».

Денис Монастирський

Денис Монастирський

міністр МВД

Хаб із пожежогасіння

Міністр заявив, що планується створення європейського хабу з пожежогасіння. В Україні є чотири пожежні літаки, яких не вистачає для гасіння пожеж. Протягом 2021 — 2022 років у МВС хочуть подвоїти кількість літаків АН-32П, а в майбутньому створити систему космічного моніторингу пожежної обстановки, щоб зі знімків бачити, де зароджується пожежа, і скорочувати час реагування.

Також буде запущено проєкт добровільних пожежних дружин.

Безпечна школа

Серед пріоритетних проєктів Монастриського — створення безпеки на території шкіл. Він передбачає збільшити патрулювання поліції біля шкіл, посилити служби охорони навчальних закладів, впровадити посаду фахівця з безпеки в школах.

Цифровізація

У МВС планують дистанціювати громадянина та чиновника під час надання державних послуг і фіксації адміністративних правопорушень.

Quote«Тому будемо розвивати автоматичну систему фіксації порушень ПДР, виводити послуги сервісних центрів МВС в онлайн. Гадаю, що протягом 3 — 6 місяців уже зможемо показати в цьому конкретний результат», — резюмував міністр.

Контекст. Верховна Рада в середині липня призначила Дениса Монастирського новим міністром внутрішніх справ, після того як ексміністр Арсен Аваков подав у відставку.

Коментарі

Всі новини