Facebook Pixel

Нові правила авіарейсів: як тепер літати з України

В Україні набрали чинності оновлені правила перевезень пасажирів і багажу літаками. Вони почали діяти 3 листопада, пише видання avianews.com, додаючи, що здебільшого Державіаслужба направила зміни на розширення прав авіакомпаній.

Нові правила авіаперевезень в Україні:

  • Тепер для авіакомпаній немає обмежень часу закінчення реєстрації і посадки, це регулюватиметься внутрішніми правилами авіаперевізників. Пасажири тепер можуть використовувати документи в електронному вигляді. Таким чином, у законодавстві дозволили використовувати застосунок «Дія» для реєстрації на рейс.
  • Що стосується ручної поклажі, то авіакомпанії тепер можуть не прикріплювати бірку «в кабіну», «ручна поклажа», «Approved Cabin Baggage», яку раніше розміщували на предметах, які перевозили в салонах. Водночас обов'язкову вимогу перевезення авіакомпаніями безкоштовно в салоні літака жіночі або чоловічі сумки, папку для паперів, верхній одяг тощо — прибрали. Тепер перевезення ручної поклажі регулює авіакомпанія (виняток — дитячі предмети, які можна перевозити сверхнорми).
  • Дозволена вага перевезення тварин у салоні тепер регулює авіакомпанія (раніше було до 8 кг).
  • Що стосується безкоштовного перебронювання через зрив стикування, то згідно з новими правилами, був виключений пункт, що через зрив стикування, навіть якщо перевезення оформлене різними замовленнями, можна перебронювати безкоштовно.
  • Водночас якщо рейс затримують на 48 годин, то тепер це прирівнюється до його скасування. У той же час скасуванням не вважається зміна аеродрому вильоту або прильоту в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Рейс також будуть вважати успішним, якщо його виконання передали іншому авіаперевізнику, який забезпечує перевезення всіх пасажирів переданого рейсу спеціально організованим рейсом.
  • Також підняли ліміт компенсації за затримку рейсу. Раніше він становив 4694 спеціальних права запозичень, а зараз — 5346 (близько $7,6 тис). Якщо багаж втратили або пошкодили, то ліміт буде не 1131 спеціальних права запозичень, як раніше, а 1288 (близько $1,8 тис).
  • Що стосується отримання компенсації від авіакомпаній за допомогою посередників, то їхня робота була ускладнена. Так, на запит уповноваженого органу з питань цивільної авіації такі посередники повинні пред'являти оригінал документів, які підтверджують повноваження, зокрема копію посвідчення особи пасажира.

Контекст. Раніше ми писали про те, що начальник управління організації прикордонного контролю Державної прикордонної служби Юрій Лисюк відповів на найактуальніші питання щодо в'їзду в Україну громадян, власників посвідки на проживання, а також іноземців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉