Facebook Pixel

Нові правила в'їзду в Україну – роз'яснення Держприкордонслужби

Заступник директора департаменту — начальник управління організації прикордонного контролю Державної прикордонної служби Юрій Лисюк відповів на найактуальніші питання щодо в'їзду в Україну громадян, власників виду на проживання, а також іноземців. Трансляцію вели на youtube-каналі відомства. The Page вибрало головне.

  • Громадяни яких країн повинні проходити карантин?

Міністерство охорони здоров'я поділяє країни на дві категорії: зелений і червоний список. До зеленого потрапляють ті країни, в яких число активних випадків не перевищує 40 на 100 тис. осіб. Інші потрапляють до червоного.

14-денний карантин повинні проходити тільки ті люди, які приїжджають в Україну з країн червоної зони. Вони можуть пройти обсервацію у спеціальній установі або двотижневу самоізоляцію вдома. Проте вони повинні будуть встановити застосунок «Дій вдома», який перевірятиме місцеперебування користувача й проситиме його сфотографуватися.

  • Як потрапити в Україну з країн червоного списку?

Якщо пасажир летить в Україну з країни зеленого списку, однак транзит проходить через країну, яку віднесено до червоного, то прикордонники вважатимуть, що він прибув з країни зеленого списку, через що йому не потрібно буде проходити обсервацію.

Якщо людина хоче приїхати до України з країни, що знаходиться в червоному списку, менше ніж на 14 днів, від такої поїздки краще утриматися, інакше її притягнуть до адміністративної відповідальності за порушення карантину і накладуть штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

  • Які документи потрібно мати іноземцям для перетину кордону?

Крім особистих документів, усі іноземці повинні мати страховку, навіть якщо вони їдуть з країни зеленої зони. Поліс може бути в електронному або паперовому вигляді. Він повинен покривати лікування на випадок захворювання на COVID-19 і обсервацію.

  • Де можна знайти актуальну інформацію щодо перетину кордону?

В Україні створять інформаційний портал «Візит.юа» для туристів і відвідувачів України, де вони можуть подивитися актуальну інформацію щодо перетину кордону.

  • Чи можна відмовитися від обсервації, якщо ви маєте негативний результат на COVID-19?

Ні, наявність такої довідки в разі в'їзду з країни червоного списку жодним чином не впливає на необхідність проходження 14-денного карантину. Це пов'язано з тим, що послаблення правил не передбачено законом, тому на кордоні ніхто не враховує наявність такої довідки.

Контекст. Кабінет міністрів на своєму засіданні 20 травня вперше з березня відновив роботу 66 пунктів пропуску через державний кордон з тими країнами, де епідемічну ситуацію можна спрогнозувати. Йдеться про Польщу Словаччину, Румунію, Угорщину та Молдову.

Пізніше The Page стало відомо про те, що Україна зможе відновити міжнародне пасажирське сполучення з низкою країн лише за умови узгодження не тільки з боку України, але й з боку інших держав. Відновлення сполучення з Росією та Білоруссю також залежатиме від епідеміологічних умов з обох сторін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉