Facebook Pixel

Сучасна реабілітація для незрячих: як працює нова програма

Сучасна реабілітація для незрячих: як працює нова програма

Сучасна реабілітація для незрячих: як працює нова програма

На базі Державної реабілітаційної установи «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю» у Київській області презентували новий проєкт, спрямований на підтримку осіб із порушенням зору. Завдяки цій ініціативі понад 500 людей щороку зможуть пройти якісну та сучасну реабілітацію.

Головна мета програми – розширення мережі центрів реабілітації та створення умов для ефективного відновлення людей, які втратили зір. Проєкт допомагає їм адаптуватися до нових умов життя, відновити незалежність та опанувати важливі навички.

Сучасні технології та комплексна підтримка

Quote«Доступ до сучасних технологій і допомога на всіх етапах реабілітації дозволять людям із порушенням зору, серед яких ветерани та цивільні, відновити свої сили, здобути нові навички та повернутися до самостійного життя. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку цієї важливої ініціативи, що створює умови для реалізації потенціалу кожної людини», – зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

У межах проєкту вже облаштовано спеціалізовані простори:

  • кабінет ерготерапії,
  • цифровий навчальний клас,
  • тренувальний майданчик з розміткою та тактильними смугами для безпечного пересування.
Сучасна реабілітація для незрячих: як працює нова програма

Сучасна реабілітація для незрячих: як працює нова програма

Програма включає:

  • навчання самообслуговуванню;
  • освоєння цифрових технологій (використання смартфонів та інших пристроїв);
  • розвиток навичок орієнтування у просторі;
  • психологічну підтримку та фізичну реабілітацію.

Інклюзія та нові можливості

Quote«Реабілітація та інклюзія людей з порушенням зору є важливими складовими відновлення, особливо в контексті війни, яка змінила життя тисяч українців. Ця ініціатива є черговим кроком до більш інклюзивного суспільства, у якому кожен має рівні можливості», – заявила програмна експертка, очільниця команди за напрямом «Демократичне врядування» ПРООН в Україні Олена Урсу.

Учасники програми – як ті, хто має вроджені порушення зору, так і ті, хто втратив зір через війну. Вони зазначають, що нові підходи допомагають їм опановувати важливі навички для самостійного життя, зокрема приготування їжі, шиття, роботу за комп’ютером тощо.

Quote«Ми завжди шукаємо нові способи підтримки людей з порушенням зору в процесі реабілітації, і запуск цієї ініціативи — ще один важливий крок у цьому напрямі. Наша команда готова допомагати кожному, хто цього потребує, і впевнені, що разом зможемо створити більше можливостей, щоб допомогти пристосуватися до змін», – наголосила директорка Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Євгенія Подліпенська.

Системний підхід до реабілітації

Мінсоцполітики разом з партнерами активно працює над розвитком сучасних реабілітаційних програм. Наприклад, у вінницькому Центрі комплексної реабілітації «Поділля» відкрили спеціалізований майданчик для тренувань осіб на колісних кріслах. Завдяки цьому курсу, реалізованому за підтримки ПРООН, уже 21 людина змогла пройти реабілітаційне навчання.

Довідково

  • Проєкт «Збільшення мережі надавачів реабілітаційної допомоги людям із порушеннями зору» реалізує ГО «Простір і кордони» та Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» за ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) у межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки уряду Японії.
Подякувати 🎉