Минулого тижня в Україні виявили понад 44 тис. нових хворих на коронавірусну інфекцію, з них на лікарняні ліжка потрапили 6,6 тис. пацієнтів. Як повідомив в інтерв'ю DW головний санітарний лікар Ігор Кузін, це традиційне сезонне зростання, яке спостерігається третій рік поспіль.
Коли в Україні буде пік захворюваності на коронавірус у 2022 році
На пікові показники захворюваності Україна вийде наприкінці поточного – на початку наступного місяця. Водночас Кузін заявив, що нинішня хвиля має бути легшою за попередні.
Які в Україні є вакцини та чи всім вистачить
Головний санлікар наголосив на необхідності вакцинації та отриманні бустерних доз, які поновлять імунний захист організму. Наразі в України вакцинуватися можна трьома вакцинами: CoronaVac, Janssen і Comirnaty від Pfizer. Кузін додав, що протягом останніх кількох тижнів у країні спостерігався брак останньої.
«Так сталося тому, що Україна отримує вакцини лише в рамках міжнародного механізму COVAX, тобто безоплатно. Через війну ми не закуповуємо вакцини коштом державного бюджету заради економії», — зазначив він.
Зараз Україна має 5 млн доз вакцини CoronaVac, приблизно 30 тисяч доз Janssen і 400 тис. доз Comirnaty.
За офіційними даними МОЗ, станом на сьогодні в Україні
- 52% населення — отримали першу дозу вакцини;
- 50% — дві дози (780 тис. українців другу дозу вчасно не отримали);
- 6,3% — перший бустер (13,2 млн осіб перше бустерне щеплення не зробили).
Чи повернеться в Україну масковий режим у 2022 році
Кузін наголосив, що рішення про повторне введення маскового режиму ухвалюється з огляду на поточну епідемічну ситуацію.
«Наразі вона є стабільною попри зростання. Водночас маємо бути реалістами: чи реально поширити таку вимогу та проконтролювати її у воєнний час? Не певен, адже ми зараз зосереджені на іншому ворогові», — зазначив він.
Кузін додав, що відповідне рішення має право ухвалювати місцева влада або суб’єкт господарювання.
Контекст. Раніше цього місяця Міністерство охорони здоров’я внесло низку змін до правил вакцинації проти коронавірусу в Україні. З-поміж найголовніших — дозвіл на введення другої бустерної дози всім охочим і вакцинацію дітей віком старше за 5 років.